Nasva Laadasai sai Saaremaa Kuldpagari tiitli

Nasva Laadasai sai Saaremaa Kuldpagari tiitli

 

Teisel Sakla saialaadal pälvis Saaremaa pagaritööstuste toodangut degusteerinud osalejate hinnangul Kuldpagari tiitli Nasva Laadasai.

Teise koha vääriliseks hinnati Saare Leiva Selli kukkel. Plusspunkte teenisid kõik laadale toodud tooted. Karja Pagari pakutavast kogus kõige rohkem punkte Saksa sepik. Miinuspunkte ei antud ühelegi tootele.

Eile andis Sakla külaarengu seltsi juhatuse esinaine Linda Raad Nasva Pagari juhatajale Tiia Rannale üle Kuldpagari tiitlit märkiva tunnuskirja.
Esimese koguse kena väljanägemisega kollast Laadasaia tõi Nasva Pagar turule alles aasta tagasi.

„Kui Linda Raad Sakla saialaadale kutsus, siis mõtlesimegi vanadele laadatraditsioonidele tuginedes välja ühe kena kollase sisuga saia retsepti. Ostjate hinnangul tuli see hästi välja. Tahamegi tarbijaile pakkuda Saaremaa-päraseid erilisi tooteid,“ märkis Tiia Rand.

AS Nasva Pagar turustab oma tooteid põhiliselt Saare- ja Muhumaal.
Ostjate poolt on hinnatud veel Nasva Pagari Rosinaratas, Maasai, Pitsatasku, Teraleib, Meistrileib ja Piiskopi lihaleib.

Tallinnas saab Laadasaia ja teisi Nasva Pagari küpsetisi osta Stockmannist ja Pärnus Port Arturist. Tootevalikus on üldse 78 leiba, saia ja kringlit. Torte Nasva Pagar ei tee.

Novembris tähistab ettevõte oma 11. sünnipäeva.

Aasta pärast hinnatakse Sakla laadal leibade maitseomadusi ja väljanägemist. Sakla seltsi esinaine Linda Raad tundis vaid kahetsust, et seekord ei pakkunud suurematele tootjatele konkurentsi ükski taluperenaine. Sellele vaatamata võib laata õnnestunuks pidada. Hästiminev kaup olid taimed. Laata külastas üle kolmesaja inimese. Loterii peavõit tort läks Audlasse. Selle võitis noor pereema, kes oli laadale tulnud koos pooleteiseaastase tütrega.

Põnevaid eksponaate sai näha Lembit Kadariku kogudest. Laadalised uudistasid õlle- ja veinipudelite etikette, vanu raadioaparaate, telereid ja magnetofone. Huvipakkuv oli käsitöönäitus. Kolhoosimuuseumgi oli külalistele avatud. Laadalisi naerutasid Laada Luukas ja Sakla Saara.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)