TTÜ Kuressaare kolledžis lõpetas esimene lend väikeettevõtjaid

Laupäeval, 19. mail kaitses edukalt oma lõputöid Tallinna tehnikaülikooli Kuressaare kolledži kuus väikeettevõtluse eriala üliõpilast. Tegemist on esimeste lõpetajatega, kes 2004. aasta sügisel kolledžis ettevõtlusõpinguid alustasid.

Väga tugeva diplomitöö kirjutas Marika Mägi: müügipersonali rahulolu mõjust teeninduskvaliteedile Saaremaa Kaubamaja ja Novaluxi kauplustes. Aet Paas selgitas 2004–2006 aastate statistiliste andmete põhjal välja Saaremaa SPA hotellide kliendirühmad, Ave Paaskivi analüüsis töökohapõhise õppe juurutamist Saare maakonnas. Reet Koppel uuris lasterõivaste turgu Kuressaare kauplustes, leidis mitmeid puudusi ja tegi omapoolseid ettepanekuid olukorra parandamiseks.

Karmen Markus koostas pubi Vana Konn äriplaani ja Kadri Markus analüüsis Saaremaa Reisibüroo arengut.

Kolledži ettevõtlusõppele hinnangu saamiseks järgnes lõputööde kaitsmisele vestlusring lõpetajate ja ettevõtjatega. Kohapealse õppimisvõimaluse vajalikkuses ei kahelnud keegi, eriti oluline on see neile, kes õpivad töö ja pere kõrvalt. Kõrgkooli regionaalpoliitilist tähtsust ning olulisust Saaremaa ettevõtluse arengu seisukohast rõhutati ka maakonna visioonikonverentsil 17. mail.

Sügisel seisab ees väikeettevõtluse õppekava rahvusvaheline akrediteerimine ehk kvaliteedi hindamine, praegu käib mahuka eneseanalüüsi raporti koostamine. Turismi- ja toitlustuskorralduse õppekava läbis selle protsessi möödunud aastal, veebruaris kinnitati õppekava täisakrediteering, mis kehtib aastani 2014. Elektroonika eriala on seni õpetatud bakalaureuse õppekava järele. Sellel sügisel loodame elektroonikas lõpuks alustada ka vastuvõttu rakenduskõrghariduse õppesse, kus on suurem osakaal praktilistel ainetel ning tööpraktikal.

Väikeettevõtluse eriala lõpetajate pidulik aktus, kus antakse kätte Tallinna tehnikaülikooli diplomid, toimub reedel, 1. juunil kell 14 Kuressaare raekojas.

Lii Muru,
väikeettevõtluse õppekava juht,
TTÜ Kuressaare kolledž

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)