Politseil on jõudu toime tulla

Kui mälu ei peta, siis on politsei usaldusväärsus võrreldes uue Eesti algusaastatega, mil selleks protsendiks kirjutati 15, tõusnud nüüdseks 4–5 korda. Ja teenitult.

Praegu aga võetakse latt, pannakse see nn pronksiöö peale ja arutatakse tagantjärele, kas algkõrguse ületamisega saadi hakkama või aeti see maha. Kiivalt korrutatakse, et politsei sai hästi hakkama, liiga kiivalt ja kaua. Tegelikult saigi, kuigi esimest korda flopp-stiilis hüpates tuli latt siiski maha. Ja kui arvestada veel sellega, mida teha kästi ja mida ei kästud… Politseijõud olid tegelikult ammendunud, õnnetu kahurgi tõmbas vajalikul hetkel vee endale hingekurku.

Pole kahtlust, et kui oleks vaja olnud laamendajad iga hinna eest kahjutuks teha, siis oleks seda kindlasti ka suudetud, ainult et vaevalt sel juhul oleks Putinil olnud pasundada ühest tapmisest, mis pahatahtlikult politsei kraesse kirjutati. Ohvreid olnuks tunduvalt rohkem. Seda poleks me aga soovinud.

Annaks jumal, et niisugust järgmist korda enam ei tule. Kuid kui tuleb, siis peaksid olgu siis Moskva mahitatud pätid või kodumaised kaagid enne rüüsteretkele asumist tõsiselt risti ette lööma, sest pärast võib sellega üpris kiireks minna.

Omamoodi märgi andis pronksiöö ka abipolitseinikuks saamise soovile, mis päädis ca 3000 avaldusega. Võib-olla on see suurusjärk teadjameeste arvates suurepärane, võib-olla optimaalne. Emotsionaalsest küljest aga kipub nadiks jääma, sest olnuks tahtjaid kümneid tuhandeid, võinuks n-ö Tallinna kaitsmise peale mõelda.

Seega tuleb pärispolitseinikel ikka ise hakkama saada ja nad saavadki. Ka sellised on ammu ametist lahti lastud, kes su autot peatuma sundides ütleksid: “Te ületasite kehtivat piirkiirust täpselt 500 krooni võrra.“

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)