Alasti väljakule jooksnud mees jäetakse sõidurahata (16)

Saaremaa saarte mängude assotsiatsiooni (SSMA) juhatus otsustas mitte kompenseerida Urmo Talistu sõitu Rhodosel toimuvatele Saarte mängudele, põhjuseks koondise liikme alasti ilmumine väljakule FC Kuressaare naiskonna mängu ajal.

SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles otsust kommenteerides, et sportlaste sõidu maksab SSMA kinni riigilt ja omavalitsustelt saadud rahaga ning sellise ebasportliku käitumise puhul ei näe juhatus võimalust Talistu sõiduga seonduvate kulude maksmiseks. Seega tuleb sportlasel endal või siis klubil kanda kõik tema sõiduga seonduvad kulud.

Lisaks tegi SSMA juhatus soovitusliku ettepaneku korvpalliklubile SWE-7 vaadata üle Talistu sobivus Saarte mängudele sõitvasse koondisesse.
SWE-7 ja Saarte mängude koondise treeneri Marko Oolu sõnul seisab klubi igati Urmo Talistu selja taga. „Loomulikult ei kiida klubi Urmo käitumist heaks, kuid ühe asja eest ei saa inimest nii mitu korda karistada,” rääkis Ool mängumehest, kellele on osaks saanud toimunu laialdane kajastamine meedias ja peale selle uurimine väärteos. „Talistu on meile oluline mängumees ja me võtame ta Rhodosele kindlasti kaasa,” kinnitas Ool.

Klubi SWE-7 esindaja Lev Kaljumäe oli otsusest kuuldes samuti üllatunud. Ka tema arvates on rahalise toetuse ära võtmine taolisele mängumehele juba liiast, seda enam, et tegemist on amatöörsportlasega, kes teeb trenni oma vabast ajast ja vahenditest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 90 korda, sh täna 1)