Väike laulupidu Saaremaa ühisgümnaasiumis

Väike laulupidu Saaremaa ühisgümnaasiumis

 

18. mai õhtuks kogunes Saaremaa ühisgümnaasiumi aula taaskord rahvast täis. Kui kell sai seitse, oli istekohta leida juba väga raske ja õige pea hakkas kõlama väikese laulupeo avalugu „Isamaa ilu hoieldes“. Algas SÜG-i esinduskoori Kreedo kevadkontsert, ETV kaamerad pandi tööle.

Saaremaa ühisgümnaasiumi segakoor Kreedo on tegutsenud oma väsimatu juhendaja Mari Ausmehe eestvedamisel juba aastast 1979. Viimastel aastatel on Marile appi tulnud ka kooli teine muusikaõpetaja Riina Oeselg. Tegutsetud aja jooksul on teenitud ka rohkelt ülevabariigilist tunnustust.

Just päev enne kontserti sai Kreedo aga järjekordse tunnustuse osaliseks. Neljapäeval toimus ühisgümnaasiumi aulas suvise X noorte laulupeo proov ehk ettelaulmine. Kohal olnud Saaremaa noortekooridest saavutas just Kreedo kõrgeima hinnangu, saades I kategooria koori nimetuse, millega kaasnevad ka mitmesugused toetused. Kui Riina Oeselg lõpetas Kreedo lõpulaulu „Mu isamaa on minu arm“ dirigeerimise (Riinale oli see üldse esimene kord Kreedot juhendada), tõusis kooride ülevaataja Peeter Peerens püsti ja hüüdis üle saali „Braavo!“. Võib vaid ette kujutada, kuidas see koori liikmete ja juhendajate kõrvad liikuma pani. Sama kategooria vääriliseks peeti ka Kuressaare gümnaasiumi koori, kes sai küll kokkuvõttes punkte veidi vähem.

Reedeõhtusel kevadkontserdil esitas Kreedo ka kõikidele soovijatele sümboolse piletiraha eest tükikese eesootava laulupeo repertuaarist, mida terve aasta õpitud on. Koos Kreedoga astusid üles ka kooli teised koorid: JO-LE-MI, Kratid ja Kressendo. Kontserdi avalugu „Isamaa ilu hoieldes“ kostis kuulajate kõrvu stereona. Aula laval laulis 5.–6. klasside koor JO-LE-MI ja saali tagant kostus Kreedo hõbekõridest valla päästetud heli.

Kontserdile lisas tähtsust ka ETV kaamerate kohalolek. Klipid kontserdist jõuavad ETV eetrisse osana laulupeo ettevalmistusi kajastavast sarjast.

Võimsalt alanud kontsert võttis veidi hoogu maha, kui noored poisid ansamblist Kratid kippusid juhendaja Mari Ausmehe sõnul lausa laval magama jääma. Pärast Kratte astus üles 7.–9. klassi tütarlaste koor Kressendo ja seejärel oli lava juba Kreedo päralt. Esinduskoor tõestas taas, et on ettelaulmisel saavutatud I kategooria vääriline. Meeldiv oli näha paljude lauljate silmis rõõmu selle üle, mida nad teevad. Esitus oli hingestatud ja kiskus tihti publikutki kaasa laulma.

Nagu Kreedo ja Varsakabja (kes seekord küll ei esinenud) kontsertidele tihtipeale omane, oli ka seekord tunda tugevat sidet publiku ja esinejate vahel. Seda just suuresti tänu Mari Ausmehele, kes laulude dirigeerimise vahel ei pidanud paljuks vahepeal rahvaga suhelda ja nalja visata, pajatades näiteks Krattide käitumisest laululaagrites.

Kontserdi lõpus tänati ka neid, kellele kevadkontsert oli viimaseks võimaluseks koolis Kreedo koosseisus esineda. Tänavu lahkuvaid abituriente kuulub koori koguni kümme. Praeguses koosseisus laulab Kreedo viimast korda suvel laulukaare all. Siis on kõikidel huvilistel võimalus minna oma saare koori kuulama ja positiivseid elamusi ammutama Tallinna.

Hendrik Kuusk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)