Rahvuslikud rõivad uues raamatus: „Saarte-Keha-Kate“

Eesti rahval on taas põhjust rõõmustada. Rahvuspärandi säilitamiseks on koostatud üks raamat-kataloog, millesse on koondatud tänapäeva saarte kehakatted. Kataloogi tutvustati reedel Kuressaare kultuurikeskuses.

„Saarte-Keha-Kate“ sünnilugu ulatub aastasse 2006, mil Eesti Saarte Naiskogu korraldas konkursi „Saarte-keha-kate“. Sellest võttis osa 16 käsitöömeistri 21 tööd. Töid laekus ka mandril elavatelt, aga saarte käsitööst hoolivatelt meistritelt. Konkursil osalenud töödest koostati näitus, mis oli üleval Kuressaares, Kärdlas ja Tallinnas möödunud aasta sügisel.

 „„Saarte-keha-katte“ konkursiga soovisime saada Eesti saarte rahvakunsti ja käsitöötraditsioonide ainetel loodud nüüdisaegseid rõivaesemeid, mida saarte elanikud võiksid ise kanda ja mis tutvustaksid saarte rahvakunsti ja käsitöö-traditsioone nii mujal Eestis kui ka välismaal,“ kirjutab raamatu eessõnas projektijuht ja Eesti Saarte Naiskogu esinaine Laine Tarvis.

Esitlusel lisas Tarvis, et see raamat on märkimisväärne väljaanne säilitamaks Eesti oma rahva riiet, sest sarnast raamatut pole varem välja antudki. Raamatu toimetaja Reet Truuväärt märkis, et „Saarte-Keha-Kate“ on kaunis kogumik näitusele laekunud töödest, kus kaunist pildimaterjali täiendavad toredad tekstid. Põnevat lugemist leidub ka lihtsalt lugemishimulistele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)