Meremeeste kohus Bornholmil algab septembris

Taani päästelaevale Leopold Rosenfeldt kalatraaleriga Kihelkonna otsa sõitnud eesti meremeeste süüasja hakkab Bornholmi kohus arutama 5. septembril, teatas ajaleht Bornholms Tidende.

Ajaleht kirjutas, et süüdistaja taotles eelistungil kohtuasja edasilükkamist ning kohtunik Henrik Rhod otsustas laevameeste vereproovid saata kohtumeditsiinilisse ekspertiisi, kuna kapten, kelle veres oli 0,69 promilli alkoholi, tunnistas kohtus, et oli joonud kaks klaasi punast veini. Laeva juhtinud tüürimees, kelle alkoholisisalduseks veres määrati 2,69 promilli, väitis aga, et oli õnnetuse ajal kaine, kuid kuna oli toimunust depressioonis ja õnnetu, jõi viina pärast juhtunut. Ajalehe andmeil võttis kapten pärast õnnetust tüürimehelt aluse juhtimise üle.

Kuna kohtunik Rhodi praktika on näidanud, et sellised ekspertiisid võivad võtta aega kuni kolm kuud, lepitigi istungi ajaks kokku 5. september. Taani ajakirjanduses avaldatu õigsust kinnitas Oma Saarele ka pärast mereavariid meestele tõlgiks olnud Rene Möller.

Postimees online teatas Raadio P4-le viidates, et eesti meremeeste vereproovide põhjal ei saa täpset joovet avarii hetkel määrata, kuna need võeti alles kolm tundi pärast õnnetust.

Kihelkonna meeskonnaliikmetega ei õnnestunud Oma Saarel suhelda, kuid Taani-poole väitel sõitsid nad eelmisel nädalal Eestisse.

Kahju, mida Kihelkonna meeskonnalt sisse nõudma hakatakse, on 150 000 – 200 000 Taani krooni (300 000 – 400 000 Eesti krooni). Traaler Kihelkonna rammis 12. mail Bornholmil Nexø sadamasse sissesõidul merepäästelaeva Leopold Rosenfeldt, vigastades alust ülalpool veepiiri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)