Luiged aitasid FC Kuressaare võidule

Laupäeval Salme spordiklubi staadionil Eesti jalgpallimeistriliiga 12. vooru mängus võitis FC Kuressaare Pärnu jalgpalliklubi Vaprus tulemusega 3:0. Kohtumise viimasel kolmandikul lõi kaks väravat poolkaitsja Rainer Veskimäe (18) ja kolmanda värava autoriks oli ründaja Martti Pukk (20).

Kaks korda palli vastaste väravavõrku lennutanud Rainer Veskimäe pidas võidule kaasaaitajaks luigeparve. „Kui me praamiga tulime, siis luigeparv lendas meist üle ja linnud lasid meie auto täis. Samas olnud ETV spordikommentaator Marko Kaljuveer ennustas, et see tähendab teile suurt võitu. Nii ka läks,“ jäi väravakütt oma osast võidu sepistamisel rääkides tagasihoidlikuks.

Treener Jan Važinski oli tulemusega üsna rahul. „Mängus olid mõned nüansid, millega ma päris rahule ei jäänud, aga tulemus oli suurepärane. Salme staadion on meie lemmikstaadion. Siin mängis FC Kuressaare oma esimese ametliku mängu. Ka tänane mäng tuli meil hästi välja,“ tundis treener heameelt.

FC Kuressaare president Priit Penu hindas kõrgelt meeskonna vaimsust ja võistlusvalmidust. Viiendat hooaega meistriliigas mängivale meeskonnale paneb president suuri lootusi, uskudes, et FC Kuressaare jääb liigasse püsima. „Me peame latti kõrgel hoidma. Üks eesmärk on meistriliigas püsida, teine eesmärk on hooaeg võimalikult hea kohaga lõpetada,“ arutles Priit Penu.

Ajalukku läheb laupäevane kohtumine ka sellegi poolest, et esmakordselt toimus meistriliiga mäng Salme staadionil. Aastaid tagasi mängisid Salmel Eesti ja Aserbaidžaani U-21 meeskonnad. „Eriline tänu Salme vallavalitsusele, kellega koostöös me staadioni sellisesse konditsiooni viisime, et saime siin meistriliiga mängu maha pidada. Siin on hea muru. Loodetavasti püsib see sügiseni. Salme vutipoisid on ju üle Eesti tuntud – maakoolide turniiri võitjad,“ märkis Priit Penu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)