Linnateater taotleb riigilt toetuse kahekordistamist (4)

Kuressaare Linnateater taotleb järgmiseks eelarveaastaks kultuuriministeeriumilt riigi toetuse kahekordset kasvu ehk ligemale 1,2 miljonit krooni.

„Linnateatri nägemus on võtta kahe aasta perspektiivis palgale kunstiline juht ja 2–3 näitlejat,“ ütles Oma Saarele Kuressaare Linnateatri juht Aarne Mägi. „Eesmärk on veelgi aktiviseerida igapäevast teatritegevust Kuressaare Linnateatris.“

Riigi toetuse suurendamist suuremal või vähemal määral taotlevad kõik Eesti teatrid. Praegu on teatrite rahastamise põhimõtted kultuuriministeeriumis läbivaatamisel eesmärgiga hakata toetama kõiki professionaalseid teatreid, sõltumata sellest, kas teater kuulub riigile või mitte.

Reedel tutvustas Kuressaare Linnateater kultuuriminister Laine Jänesele regionaalteatri projekti ideed, mille kohaselt hakkaksid Kuressaare Linnateatri repertuaari kuuluvate uuslavastuste esietendused toimuma kolmes kohas – Kuressaares, Kärdlas ja Haapsalus.

„Kuna me oleme Lääne-Eesti osa, siis miks mitte laiendada kultuurilist teenindamist piirkondadesse, kus teater puudub,“ ütles Aarne Mägi. Kultuuriminister pidas ideed huvitavaks, kuid esialgu on selle rahastamine veel küsimärgi all.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)