Anne kunstikool sai tegijate rõõmuks uued ahjud

Anne kunstikool sai tegijate rõõmuks uued ahjud

 

Tänu uutele savipõletamis- ja klaasisulatusahjudele laienevad erakunstikooli Anne võimalused pakkuda erinevaid kursusi kohalikele ja kaugemaltki tulnud käsitööhuvilistele.

60- ja 20-liitrised savi põletamiseks mõeldud kõrgkuumusahjud ning 110-liitrine klaasisulatamisahi võetakse kasutusse selle nädala lõpul. Väikseim ahi on nn laborahi, mis kuumeneb kiiremini ning kus saab teha savi- ja glasuuriproove, tutvustas kunstikooli omanik Anne Tootmaa. Ahjusid on võimalik kasutada ka portselanitööde puhul.

Peagi jõuab kohale ka 250-liitrine keraamikaahi ning siis saab Kuressaares korraldada professionaalsel tasemel keraamikasümpoosione, rõõmustas Tootmaa. Tema teada teist nii hea varustusega kohta Eestis ei olegi.
Juuni alguses toimub Anne kunstikoolis Mare Vichmanni juhendamisel nädalane keraamika- ja portselanikursus, kus ahjud täies mahus käiku lähevad.

Kunstikooli elektriseadmete uuendamine ning ahjude soetamine maksis kokku 1,2 miljonit krooni, 900 000 saadi Ettevõtluse arendamise sihtasutuselt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)