Eesti Energia huvitub taas kombijaamast Kuressaares

Eesti Energia tunneb jätkuvalt huvi osalemaks Kuressaare soojuse ja elektri koostootmisjaama ehitamises, ehkki AS Kuressaares Soojus on teatanud valmisolekust ehitada jaam iseseisvalt.

Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte juht Toomas Niinemäe teatas Kuressaare linnavalitsusele saadetud kirjas, et tuginedes 2003. aasta mais sõlmitud kehtivale koostöölepingule on Eesti Energia huvitatud partnerite võimalikest edasistest tegevustest.

Niinemäe sõnul on Eesti Energia valmis jätkama koostööd koostootmisjaama rajamisel ka “puhtalt lehelt”, s.t alustama läbirääkimisi nullist ja moodustama uue töögrupi.

2004. aasta suvel pakkus Eesti Energia linnale võimalust rajada kombijaam, kuid seadis eelduseks soojafirmas enamusosaluse saamise. Linnavolikogu seda pakkumist ei toetanud.

AS-i Kuressaare Soojus tegevdirektor Paul Leemet ütles Oma Saarele kommenteerides Eesti Energia jätkuvat huvi, et 2003. aastal sõlmitud koostööleping ei kohusta Kuressaare linna mitte millekski ning Kuressaare Soojus kavatseb koostootmisjaama valmis ehitada oma jõududega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)