Torgus Laadla külas hukkus tulekahjus vanamemm

Torgus Laadla külas hukkus tulekahjus vanamemm

 

Eile hommikul sai häirekeskus teate, et Torgu vallas Laadla külas on öösel tulekahjus hävinud elumaja. Sündmuskohale sõitnud päästjad leidsid põlenud majast hukkunu, kelleks kohalike elanike sõnul oli eakas majaperenaine.

Häirekeskus sai teate põlenud elumajast kell 7.55 hommikul. Sündmuskohale sõitis kaks päästeautot ja Saaremaa operatiivkorrapidaja. Hoone oli tules hävinud täielikult, püsti oli vaid korstnajalg. Maja rusude vahelt leidsid päästjad hukkunu, kellest järele polnud suurt midagi jäänud.
Põlenud maja läheduses on teinegi eluhoone, kuid tulekahju ei avastatud enne kui täna hommikul.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul leidsid tuletõrjujad eest vaid elumaja rusud. „Hoone oli öö jooksul täielikult maha põlenud, aga miskipärast ei märganud põlengut mitte keegi,“ rääkis Lindmäe, lisades, et põlenud hoone katus oli lihtsalt vastu maad kukkunud.
Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus. Margus Lindmäe ütles, et kuna põlenud hoonest on väga vähe järel, siis on ekspertidel põlengu põhjust väga raske välja selgitada.

Võrdluseks tõi ta hiljutise tulekahju Kuressaare kesklinnas asuvas Vaekoja pubis, kus oli siiski nii palju säilinud, et võis kindlaks teha, kust täpselt tuli alguse sai. „Torgu põlengu puhul pole aga praktiliselt midagi säilinud,“ rääkis Lindmäe. „Käisin ise sündmuspaigal, seal on vaid metall- ja kivikonstruktsioonid, mistõttu on tulekahju põhjust kindlaks teha tõepoolest väga raske.“

Kohalike inimeste sõnul oli hukkunu vanamemm, keda talukoha nime järgi tunti Kolga Herminena. „Ta oli hästi tore inimene, kes tegi hästi palju käsitööd,“ kõneles üks sõrulane naabrimemme meenutades. „Veel paar aastat tagasi käisin tema käest kohalikule käsitöönäitusele asju toomas.“
1922. aastal sündinud Hermine-Marie Koppelil lähedasi ei olnud, ta elas üksi ning veetis viimasel ajal oma päevi hooldekodus. „Pühapäeva õhtul oli ta sealt koju toodud, ju süda tundis, et peab minema,“ kurvastasid külaelanikud, kes abistasid Hermine kodusoleku ajal teda igati – tõid talle poest süüa ning aitasid maja kütta.

Saaremaal on tänavu tulekahjudes hukkunud kolm inimest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)