Saaremaa supluspaikades on vesi korras

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel on vee kvaliteet ametlikest supluskohtadest võetud analüüside põhjal nõuetele vastav.

Tervisekaitsetalituse Saaremaa osakonna juhataja kohusetäitja Inge Balini sõnul on saarel üks ametlik supelrand – Kuressaare titerand – ning kaks supluskohta – Mändjala ja Karujärve. „7. mail võetud analüüsid näitavad, et vesi on seal korras,“ kommenteeris Balin.

Lisaks ametlikele ujumispaikadele on palju mitteametlikke. „Sinna ujuma minnes vastutavad inimesed oma tervise eest ise,“ märkis Balin, kelle sõnul tasub enne vette minekut vaadata, kui puhas vesi paistab.

Tervisekaitse andmetel kontrollitakse veekvaliteeti tänavusel hooajal 23 supelrannas ja vähemalt 66 supluskohas. Suplusvee kvaliteeti kontrollitakse aprillist septembrini. Esimesed proovid võetakse juba peaaegu kuu enne ametliku suplushooaja algust.

Veekvaliteeti määratakse mitmete näitajate alusel – ühes veeproovis analüüsitakse kuni 18 näitajat. Iga kahe nädala tagant kontrollitakse vees coli-laadsete bakterite ning fekaalsete coli-laadsete bakterite hulka, pH-taset; mõõdetakse vee läbipaistvust, lahustunud hapniku sisaldust, visuaalselt hinnatakse vee puhtust, värvust, mineraalõlide, pindaktiivsete ainete ning fenoolide esinemist.

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel on Eestis suplusvee kvaliteet viimastel aastatel paranenud, vastates enamiku näitajate osas nõuetele.
Täna algas Eestis ametlik suplushooaeg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)