Suurtootjad lõid Saaremaa Põllumeeste Liidu

Kümme Saaremaa põllumajandustootjat asutasid eile uue katusorganisatsiooni Saaremaa Põllumeeste Liit, mille eesmärgiks on eelkõige põllumeeste huvide eest seismine.

Kõljala POÜ tegevjuht ja Saaremaa Põllumeeste Liidu juhatuse liige Tõnu Post ütles Oma Saarele, et liidu järgmiseks sammuks on astuda Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliidu (EPTK) liikmeks. „Püüame EPTK kaudu kaitsta oma huvisid, et riiklikul tasandil oleks tagatud rahulikult arenev põllumajanduspoliitika, mis ei hüppa ühest servast teise, vaid annaks võimaluse rahulikult areneda,“ lausus Post.

Eile asutatud liidul on kümme asutajaliiget, sealhulgas maakonna suuremad piimatootjad nagu TÜ Mereranna PÜ ja Kõljala POÜ. Liidu juhatusse valiti Tõnu Post, Ülar Tänak ja Meelis Sepp. Juhatuse liikmed valivad omakorda juhatuse esimehe, kes hakkab liidu tööd koordineerima.
Post ütles, et liidu liikmeks saavad astuda sõltumata suurusest kõik põllumajandustootjad, kes on valmis tasuma liikmemaksu. Liikmemaks on hektaripõhine, sõltudes tootja haritud maa suurusest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)