Noored saarlased teadustööde konkursil edukad

Õpilaste teadustööde üleriigilisel konkursil võitis Saaremaa ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Hillar Liiv oma tööga „Lõuna-urvalind Sõrves“ ühe kolmest väljajagatud esimese koha preemiast. Preemia suuruseks on 6000 krooni.

Koos Pärnu Koidula-gümnaasiumi õpilase Mihkel Aameriga sõidetakse Eestit esindama Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursile Hispaanias Valencias.

Preemia määrati ka Liivi juhendajatele Mati Martinsonile MTÜ-st Saaremaa Linnuklubi ning Mart Mölderile ja Inge Vahterile Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Põhikooliastmes pälvis teise preemia ja Tallinna loomaaia eripreemia Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Signe Toom tööga „Kimalaste liigid ja toidutaimede eelistused Saaremaal” (8. kl, juhendajad Inge Vahter ja Mart Mölder).

Konkursi teise vooru (17 parimat) pääses Annika Soom (SÜG, 9. kl, juhendajad Inge Vahter, Mart Mölder ja Krista Takkis), kes uuris taimkatte muutusi Kaali meteoriidikraatri nõlvadel.

Sihtasutuse Archimedes eripreemia praktilise väljundiga töö eest pälvisid Jaana Kurgpõld ja Kristel Otsason, kelle töö kandis pealkirja „Mahepõllumajanduse olukord Saaremaal – mahapõllumajandustalude kaardistamine ja toodete realiseerimise võimalused Kuressaares 2005–2007“ (KG, 11. kl, juhendaja Sirje Kereme).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)