MTÜ Saarpiko tuleb appi kodutöödele

Mittetulundusühing Saarpiko alustas lastehoiuteenuse kõrval koduabiteenuse pakkumist.

MTÜ eestvedaja Sirje Kivi sõnul on lisandunud nende poolt pakutavate teenuste hulka koduabiteenuste pakkumine, sihtgrupiks just eakamad inimesed.

„Seni on meie põhiline valdkond olnud lastehoiu võimaluse pakkumine mängutoas Mürala,“ rääkis Kivi. Nüüdsest võib Saarpikost tellida abi erinevate koduste välitööde puhul. „Muru niitmine, peenarde rohimine, puude lappimine,“ loetles Kivi, lisades, et puid on lappimas käidud ka varem.

Sirje Kivi sõnul on kliendid huvi tundnud ka vanurite abistamise osas. „Töö käigus tuleb välja, milliseid teenuseid veel soovitakse,“ nentis Kivi.
Hetkel töötab Euromaja HAPECO projekti abil käivitatud MTÜ Saarpikos kolm inimest. Mittetulundusühingu nimi on lühend Saaremaa puuetega inimeste kojast.

Hapeco projekt on mõeldud füüsilise puudega inimestele töövõimaluste loomiseks. Projekti alguses oli osalejaid viisteist, kuid erinevatel põhjustel pole nad koolitustega jätkanud. Kolmeaastane koolitusprogramm Saaremaa õppekeskuses, kus käsitletakse teemasid firma juhtumisest, töökaitsest, töö organiseerimisest jms, lõpeb tuleval aastal.

Sirje Kivi sõnul on tulevikus plaanis MTÜ tegevust veelgi laiendada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)