Euroopa päeval räägiti Euroopast

Euroopa päeval räägiti Euroopast

 

Eilsel Euroopa päeval koondusid päevateemalised üritused Kuressaare keskväljakule, kus pärastlõunal avati infotelk.

Seal jagati informatsiooni euroliidu kohta. Eraldi lett kutsus kaema taanlaste tegemisi – infomaterjalid tutvustasid nii Taani monarhiat kui turismivõimalusi.

Eriti minevaks kaubaks oli Põhjamaade ühe tuntuma muinasjutuvestja Hans Christian Anderseni muinasjuturaamat „Pöial-Liisi”, mida (nagu ka teisi lettidel olnud trükiseid jm nänni) jagati tasuta. „Euroopa päevaga meenutatakse 9. maid 1950, kui Prantsusmaa välisminister Robert Schuman pidas ajakirjanikele kõne, milles ta mainis Euroopa Liidu esimest ühistegevust, mis väldiks edaspidiste konfliktide tekke – selleks oli söe- ja terasetootmise ühendamine.

See samm võttis ära võimaluse uute konfliktide tekkeks Euroopa pinnal riikide konkurentsi tõttu ja andis tõuke edasiste Euroopa majanduslike põhivabaduste tekkeks – tööjõu, kaupade ja teenuste ning kapitali vabaks liikumiseks,” märkis oma päevakõnes maavanem Toomas Kasemaa, lisades, et ka Saare maakonnas on viimaste aastate jooksul palju muutunud ja peamine on see, et me oleme ise olnud nende muudatuste juhtijad. „Tuleviku kujundamine siin ja ühtlasi kogu Euroopas on meie endi kätes,” kinnitas maavanem.

Eile kella poole viie paiku oli eurohuvilist rahvast kesklinnas napilt, täisplatsi ei suutnud kokku tuua isegi noorte lemmikbänd Ursula.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)