“Suitsuprii klassi” preemia Kuressaare gümnaasiumisse

“Suitsuprii klassi” preemia Kuressaare gümnaasiumisse

 

Kuressaare gümnaasiumi 11.B klassi õpilased (34) said loosi tahtel 5500-kroonise preemia eduka osalemise eest „Suitsuprii klassi” võistlusel. Preemiad loositi välja nende klasside seas, kus konkursi jooksul ei suitsetanud ükski õpilane.

Klassijuhataja Maren Asumetsa sõnul eelmisel aastal konkursil ei osaletud, kuna klassis oli kaks suitsetajat. Sel aastal lubasid nood halvast harjumusest lahti saada. „Võistlus oli neile stiimuliks,” märkis õpetaja.
Õpilased kinnitasid, et mittesuitsetamine on lihtne. See, kui teised kõrval suitsetavad, neis kiusatust ei tekita. „See on iga inimese oma probleem,” nentis Siim Nurja ning lisas, et kellegi keelamine ei mõju, igaüks peab suitsetamise kahjulikkusest ise aru saama.

Mida võidetud rahaga peale hakata, õpilased veel otsustanud ei ole. Võib-olla kasutatakse raha sõiduks Ventspilsi.

Tervise Arengu Instituudi andemetel osales viiendat korda toimunud ja 16. oktoobrist 16. aprillini kestnud “Suitsuprii klassi” konkursil lõpuni 177 koolist 150 kokku 7226 õpilasega. Saare maakonnas lõpetas 13-st alustanud klassist võistluse edukalt 11, tõustes maakondadevahelises pingereas neljandale kohale.

Kokku loositi välja kümme 5500-kroonist matka, ekskursiooni või muu klassiürituse korraldamiseks mõeldud preemiat.

Kõik võistluse edukalt läbinud klassid osalevad 31. mail rahvusvahelises loosimises, mille peaauhind on klassiekskursioon Saksamaale Berliini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)