Kuressaare linn tänas teenete eest Laine Tarvist ja Tiit Kösterit

Kuressaare linn tänas teenete eest Laine Tarvist ja Tiit Kösterit

 

Kuressaare linna sünnipäeval anti raekojas Laine Tarvisele ja Tiit Kösterile üle linnavolikogu otsusega neile määratud teenetemärgid. Tarvis ja Köster on aastate lõikes 12. ja 13. linnakodanik, kes on sellise tunnustuse osaliseks saanud.

Linna raekojas andis värsketele teenetemärgi kavaleridele tunnustuse üle linnapea Urve Tiidus. 1998. aastast alguse saanud traditsiooni jätkates tõsteti esile tänavuste teenetemärgi saajate tegutsemist rahvakultuuri vallas. Laine Tarvis on olnud edukas käsitööprojektide läbiviija ja Köster entusiastlik meestelaulu elushoidja.

„Tunne on nagu enne altari ette minekut,” kirjeldas Laine Tarvis oma tundeid enne raesaali astumist. Mõlemad verivärsked teenetemärgi kavalerid kinnitasid nagu ühest suust, et teade autasu kohta tuli neile üllatusena. „Kindlasti on linnas palju tublimaid kodanikke, kes sellist tunnustust väärt,” ütles Köster ja mõlemad arvasid, et ainult nemad seda kindlasti kohe väärt ei ole.

Tarvis peab lisaks tunnustusotsuses märgitule oma peamiseks tööks Kuressaare linna õigusruumi ja kodanikuühiskonna arendamist. „ Juba 10 aastat tagasi, kui olin volikogu esinaine, sai selle tööga algust tehtud,” rääkis praegune linnavolinik ja linnakodaniku komisjoni juht. Samuti peab Tarvis tähtsaks, et Saarte Kogu, milles ta on tegev, hakkab ette valmistama saarte kultuuriruumi loomist. „ Ka seal tuleb teha tööd kodanikuühiskonna raames,” kinnitas Laine Tarvis, kellel on jätkunud aega ka kohaliku käsitöö-elu arendamiseks.

Tiit Kösteri sõnul on tähtis, et me suudaksime hoida oma kultuuri ja eriti rahvakultuuri. „Rahvakultuur on selline asi, mis vajab tuge. Et ta elaks. Tal on ju oht välja surra,” rääkis mees, kes on 13 aastat olnud Kuressaare muusikakooli direktor ja veab siiani Saaremaa Ühendatud Meeskoori tööd. Ta tunnistas, et rahvakultuuri arendamiseks on tehtud nii mõndagi, kuid veel rohkem on teha.

Tänavu oligi Kuressaare linna teenetemärgi kandidaate volikogule hindamiseks esitatud vaid kaks. Volikogu esimehe Toomas Takkise sõnul võeti otsus vastu üsnagi üksmeelselt.

Tunnustusega kaasneb rinnamärk rosetiga, tunnuskiri, teenetemärgi kavaleri nime kandmine aumärgi saanute nimekirja ja linna auraamatusse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)