Kihelkonna vald pidas sünnipäeva (3)

Kihelkonna vald pidas sünnipäeva

 

Möödunud reede õhtul peeti Kihelkonna rahvamajas valla 15. sünnipäeva. Annika Allak oli vana maja suutnud dekoreerida ühele teismelise sünnipäevale kohaselt rõõmsalt kevadiseks. Pidulisi tervitasid saaliuksel rahvariietes noorikud ja iga tulija sai mälestuseks valla sümboolikaga pastaka.

Õhtu avas volikogu esimees Rene Reinsoo, kes andis lühikese ülevaate vallast ja selle töötajatest. Vallavanem Jüri Saar kõneles esimest korda vallarahvaga kui vallavanem. Edasi jagas õhtujuht Margus Kõrgesaar esinemisvõimalusi vaheldumisi endistele vallavanematele ja volikogu esimeestele, külalistele ning isetegevuslastele. Möödunut meenutasid Harri Saagpakk, Aivar Kallas, Arvo Kullapere, Sirje Salong, õnnitlesid keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, looduskaitsekeskuse juhataja Tõnu Talvi, Pidula veskitiigi peremees Aare Lehtsi ja endine Saarte praost Elmar Reinsoo.

Üles astusid lauljad segaansamblist Imbi Kolga juhendamisel, Asta ja Heino Salumaa, memmede tantsurühm Rukkilill ja naisrühm Tõllu tütred. Vallavanem ja volikogu esimees jagasid mälestuskruuse ja lilli kõigile endistele juhtidele ja külalistele.

Pärast ametlik-pidulikku osa said kõik fuajees vallavanemaga tervituseks vahuveiniklaase kõlistada. Seni katsid tantsijad saalis lauad.
Laval võttis kohad sisse vahepeal laiali puhutud ansambel Loodetuul ja saalipõrand sai tantsijaid täis. Kui pillimehed hääli ja sõrmi puhkasid, lahendasid pidulised viktoriiniülesandeid. Ka suur sünnipäevatort jagati laiali ja söödi ära.

Kuna Kihelkonna vallal ei ole kultuuritöötajat, lasus kogu ürituse korraldamine kultuurikomisjoni õlgadel. Oma aktiivse esinaise Sirje Salongi juhtimisel said nad suurepäraselt hakkama. Tore pidu oli.

Elle Mäe

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 94 korda, sh täna 1)