Sinu lemmikprogrammid USB mälupulgale

Sinu lemmikprogrammid USB mälupulgale

 

Kolm nädala eest käsitletud tasuta tarkvaral on kasutusviis, mida paljud arvutitarbijad võibolla ei tea. Nimelt saad installeerida osad programmid kaasaskantavale USB mälupulgale ja nii neid ükskõik millises või kelle arvutis tarbida.

Vanasti kopeerisime programme

Kelle arvutikogemus 90-ndate esimesse poolde ulatub peaks mäletama, kui lihtne ja loomulik tundus programmide kopeerimine disketile ning sealt siis vajadusel taas arvutisse. Või käivitasime programme otse arvutisse pistetavalt disketilt. Ei mingeid installeerimistoiminguid ega Windowsi registri muutusi.

Ei saa ma läbi IrfanView’ta

Digifotode töötlemist, slaidiesitusi ja veebigaleriisid võimaldav lihtne, kiire ning vähenõudlik programm on jäänud kogu oma paiknemiskaustaga arvutist välisele andmekandurile kopeeritavaks tänini. Olen selle kopeerinud sageli koos fotodega CD plaadile, kui enda pildistatu ürituse korraldajale üle annan. Et kasutagu seda täpselt enda soovitud slaidiesituse käivitamiseks – määraku fotode vahetumise intervall, esituse kordumine jne.

Otsing: USB portable programs

Ülejäänu otsimiseks võid sisestada Google otsingureale näiteks „USB portable programs”. Juba teine link „combobulate.com” pakub paar väärtuslikku vahendit.

Näiteks Thunderbird portable on väärika ajalooga Netscape – Mozilla perekonda kuuluv e-posti programm. Et milleks eraldi programm kui saab ju lugeda enda posti hot.ee või mail.ee veebilehelt? Aga kuidas siis, kui internetiühendust ajutiselt ei ole? Või kui aeglase ühenduse korral on liikumine ühe kirja aknast teise kirja juurde piinavalt tüütu?

Videofailide mängimiseks

Samalt otsingutulemuselt leitava VLC Media Player’i kohta öeldakse, et „kui see ei suuda mängida sinu videofaili, siis ei suuda seda ka ükski teine programm”.

Õpetajatöös olen püüdnud sisse lugeda üha enam arvutiõppe materjale ekraanil mängitavateks õppevideoteks. Erinevalt Windowsi Media Player’ist, mängib VLC Player AVI formaadis DivX videosid ilma eraldi koodekita.

OpenOffice.org Portable

Alles eelmisel nädalal pidin taas kogema ühe kooli arvuti juures olukorda, kus populaarne MS Word avas õpilase kodus koostatud kirjatöö mingite seletamatute märkide jadana. Põhjuseks kasutatud vaba tarkvara OpenOffice.org, mille failiformaati meil levinud Microsoft Office lugeda ei suuda.

Eelpool kirjeldatud veebilehe allosast leiad viited järgmiste tarkvarakogumike juurde ning ka otseviite OpenOffice.org Portable veebilehele.

U3 standard

Tasuta helistamise tarkvara Skype’i lihtviisiline kopeerimine oleks ekslik! Programm hakkab küll mälupulgalt tööle, kuid salvestab sinu andmed ikkagi võõrasse arvutisse. Selle vältimiseks pead otsima internetist juhise eraldi käivitusfaili loomiseks. Kuid hoopis parema tulemuse annab U3 standardit toetav mälupulk.

Kuna programmide paigutamine mälupulgale kogub populaarsust, on välja töötatud suur hulk selleotstarbelisi programmiversioone. Ostes täna U3 toega USB mälu, leiad sellelt enamasti Skype’i juba eelinstalleerituna.

Lisaks mitmeid teisi programme. Selline mälupulk tekitab ekraani paremasse alanurka eraldi sümbolnupu, millel klõpsates avaneb menüü nagu nupuga Start vasakust alanurgast. Ja sulle vajalik ongi käivitatav ükskõik millisest arvutist, kuhu enda USB mälu ühendad.

512 MB USB mälud maksavad 150-200 krooni, kaks korda suuremad 1 GB mälupulgad 200-400 krooni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 42 korda, sh täna 1)