Leisi sai raha Jõiste puhkepiirkonnale

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) eraldas Leisi vallale miljon krooni, et viia lõpule Jõiste–Paaste rannaala väljaarendamine puhkepiirkonnaks.

Leisi vallavanem Ludvig Mõtlep ütles et EAS-i toetus kulub Jõiste–Paaste puhkeala väljaarendamise II etapi töödele, mis algavad juulis. Leisi vald lisab omalt poolt pool miljonit krooni. Aasta lõpus valmivate tööde raames saab puhkeala elektrivarustuse, valgustuse, veevärgi, välidušid ja rannavalve maja.

Leisi vald alustas puhkeala väljaarendamise töödega möödunud sügisel, mil raiuti võsast puhtaks rannaäär. Tänaseks on valminud teed, parkla, pallimänguväljakud, telkimis- ja lõkkekohad. I etapi töid tehakse samuti valdavalt EAS-i toetuse abil ning need lähevad maksma üle 630 000 krooni.

Puhkeala on mõeldud eelkõige oma rahvale, ent oodatud on ka metsikud turistid. 1,3 ha suurune Jõiste–Paaste piirkond on teine suurem puhkeala, mida vald üritab arendada. 90-ndate aastate lõpus arendas vald kauni liivarannaga Tuhkana piirkonda. Valla üldplaneering näeb lisaks Jõiste–Paaste lõigu arendamisele ette ka Soela piirkonna korrastamise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)