444 aastat Kuressaare linna

Homme tähistatakse Kuressaare linna 444. sünnipäeva. 8. mail 1563. aastal linnaõigused saanud Kuressaare auks peetaval peol toimub sarnaselt varasematele aastatele mitmeid üritusi.

Tervise eest hoolitseb linnajooks, muusikat mängib 10-aastaseks saanud Linnaorkester, ühiselt käiakse matkamas ja loomulikult jagatakse sünnipäevatorti.

Sel aastal on pidustustesse lisandunud Kaari Sillamaa laste ja noorte muusikateatri sotsiaaltükk „Positiivsete klubi” ning pühapäeval saab koos pensionäride ühendusega korraldatud üritusel tantsida Kirju Kleidi Kevadpeol. Traditsiooniks on juba kujunemas laste lauluvõistlus KuresStaar.

10 aastat Kuressaare Linnaorkestrit

Lisaks linnale võib õnne soovida esimese juubeli puhul Kuressaare Linnaorkestrile. Sel korral esinetakse koos Liisu Otsaga, kes on praegu muusikuna tegev ansamblis Cosmoskva.

Miks seekord just Otsa kasuks otsustati, ütleb Linnaorkestri juht Mattis Männa, et tundus sobilik esitada sünnipäevalastele pühendet lugusid just Saaremaalt pärit tüdruku laulu saateks.

„Kõige positiivsem moment on see, et oleme alati kaasanud noori ja oleme suutnud 10 aasta jooksul omavahel säilitada häid sõprussuhteid ning mõnikord suvekuudel ehk ka tõstnud kaaslinlaste tuju rõõmsal ja turvalisel moel,” vaatab Männa tagasi 10-le orkestriaastale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 11 korda, sh täna 1)