Mälestati Debora Vaarandit

Saaremaa Raamatuklubi ja Saaremaa Roheline Kabinet tähistasid hiljuti üritusega „Elu nagu ta on“ üleilmset Maa päeva, luuletaja ja maalija Aleksander Suumani 80. sünniaastapäeva ning mälestasid kirjanik Debora Vaarandit, kes lahkunud igavikuteele.

Maa päevast, kuressaarlaste loodusearmastusest või hoolimatusest keskkonna suhtes rääkis Kuressaare linnavalitsuse haljastuse ja heakorra spetsialist Kaljo Ellik. Ta rõhutas eriti seda, et meie linn võiks olla terve aasta tervise pealinn ja et me peame oma emakest Maad armastusega hoidma. Muidu on meie elamisviisil tõsised, katastroofilised tagajärjed…
Aleksander Suumani elust ja loomingust pajatas raamatuklubi liige Anne Grišina ja Suumani luulet, milles on põimunud loodus ja kunst, luges klubikaaslane Lembit Mölder.

Kirjanduslik-muusikalisse üritusse mahtus veel Juhan Liivi, Juhan Smuuli ja Neeme Metsa luulet, mida esitasid Selma Tulk ja Tõnis Kipper. Hariessa Saamel aga viis saalisolijad proosa maailma, esitades ilmekalt katkendi Jüri Tuuliku jutust „Meretagune asi“.

Äsjalahkunud poeeti Debora Vaarandit mälestati tema luule lugemisega – „Eleegiline Hiiumaa“, „Kassari murumõte“ ja „Tuule valgel“. Küllap igaüks meist tunnetas, et Vaarandi oli väga eetiline poeet, kelle sõnum on lihtne, forsseerimata…

Lõpuks esitas duett Lea Kuldsepp ja Merike Meriloo kevadlaule.

Enda Naaber

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)