Juhtumikorraldaja aitab toimetulekuraskustes inimesi

Kuressaare linnavolikogu kiitis heaks eelnõu, mille kohaselt hakatakse Kuressaare linna sisse kirjutatud toimetulekuraskustes isikutele osutama tasuta juhtumikorralduse teenust.

Juhtumikorralduse teenust osutab SA Kuressaare Hoolekanne. Pikal tänaval asuvas Kuressaare sotsiaalmajas töötava juhtumikorraldaja Janne Tamme sõnul pakub ta inimestele abi sotsiaalset laadi probleemide lahendamisel. Tamme jutule saamiseks tuleb pöörduda linnavalitsuse sotsiaalosakonda, kus hinnatakse inimese vajadust nimetatud teenuse järele ning suunatakse ta siis tarvidusel edasi juhtumikorraldaja juurde.

„Inimene võib ka kohe ise minu poole pöörduda,” märkis Tamm.
Seni on Tamme sõnul tema abi vajanud mõniteist inimest, enamasti pikaajalised töötud, kuid ka näiteks vanglast vabanenu, kes soovis oma elu järje peale saada.

„Konkreetset retsepti mul kellegi aitamiseks pakkuda ei ole,” ütles Tamm. Tema sõnul on juhtumikorraldaja esimene samm kliendi ärakuulamine, olukorra hindamine, probleemi teadvustamine, seejärel püstitatakse ühiselt eesmärgid, kuidas olukorda lahendada. „Abistamise puhul on esmatähtis abivajaja enda soov ja tahe oma elus midagi muuta,” märkis Tamm. Tänaseks on teenuse abil töö leidnud kolm inimest. „Nendega ollakse praegu rahul,” vahendas Tamm tööandjate hinnangut.

Juhtumikorraldaja võtab abivajajaid vastu esmaspäevast neljapäevani.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)