Algab vanapaberi kogumise kampaania

Maikuus toimub Saaremaal suur vanapaberi kogumise võistlus, mille eesmärgiks on panna noori mõtlema, kui palju tänapäeva inimene igapäevaselt prahti tekitab.

Vanapaberikampaania Saaremaa piirkonna projektijuhi Adam Tamjärve sõnul pole Rahvaliidu Noored MTÜ poolt kaks aastat tagasi esmakordselt korraldatud üritust Saaremaal seni veel toimunud majanduslikel põhjustel ning ajapuudusel. „Seekord teiste piirkondade toetusel võistlus toimub,” kinnitas Tamjärv ning lisas, et kokkulepped avaliku ürituse korraldamiseks on Kuressaare linnavalitsusega saavutatud.

Tamjärve sõnul saavad kampaanias osaleda kõik soovijad. „Võib moodustada kuni kuueliikmelised võistkonnad või tuua paberit üksiküritajana,” selgitas ta. Võistlusele saab ennast registreerida Rahvaliidu kodulehel või kohapeal.

„18.–20. maini on Kuressaares Kitzbergi tänava parklas konteinerid, kuhu osalejad vanapaberi toovad,” rääkis kampaania Saaremaa piirkonna pressiesindaja Ingrid Heinla. Adam Tamjärv lisas, et eakatele inimestele on plaanis pakkuda võimalust tellida vanapaberikogujad endale koju. Kõigile kampaaniast osavõtjatele on auhinnad ning kolmele paremale lisaks eriauhinnad.

Kogutud vanapaber viiakse mandrile, kus see sorteeritakse ning läheb ümbertöötlemisele. Vanapaberi kogumise võistlus on tänavu toimunud juba Tallinnas ja Tartus, tulemas on see Pärnus, Viljandis, Võrus ja Haapsalus.
Eelmisel aastal koguti üle Eesti enam kui 116 tonni vanapaberit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 37 korda, sh täna 1)