Maavanemad soovivad kohtuda peaministriga

Eile saatsid maavanemad pöördumise peaminister Andrus Ansipile, avaldades soovi algatada maavanemate ja valitsusliidu vaheline diskussioon Eesti regionaalpoliitika suunast.

Maavanemad soovivad Ansipiga kohtuda esimesel võimalusel, kuna viimase aja arengud on teinud maavanemaid murelikuks. Kirjale on alla kirjutanud Saare maavanem Toomas Kasemaa, kes on aprillist juunini maavanemate eesistuja.

„Maavalitsuste peamine ülesanne on tagada maakondade tasakaalustatud areng,” kirjutavad maavanemad, lisades, et Tallinna ja Tartu ümbruskonnast kaugemale jäävates piirkondades on olukord kardinaalselt teistsugune – jätkub elanikkonna koondumine linnadesse ning äärealade tühjenemine inimestest, riigistruktuuride arendus- ja otsustustasandid on paljudest maakondadest välja viidud.

Maavanemate hinnangul peab regionaalpoliitika neid protsesse ohjeldama ning tagama riigi tervikliku ja tasakaalustatud arengu, mida ei saavutata poliitiliste eesmärkideta. Nad leiavad, et detsentraliseerimiseks ja regionaalseks arenguks on vajalik riigieelarve kahepoolne kujundamine – nii keskvõimu kui ka omavalitsuste poolt.

Maavanemad märgivad, et maavalitsuste muutmine ministeeriumi osakonnaks tekitab tsentraliseeritud regionaalpoliitika: „See ei ole aga regionaalpoliitika, vaid on keskvõimu poliitika.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)