Maakonna esisprinter kogub teravust USA-s

Saabunud Portugalist laagrist, istus sprinter Marek Niit pea taas lennukisse, et lennata ookeani taha, Arkansase ülikooli treenerite käe alla harjutama.

Kolmeks nädalaks Ameerikasse lennanud Niit ütles Oma Saarele, et kolmenädalase treeninglaagri eesmärk on koguda teravust ja täiustada tehnikat. Eelnevalt seljataha jäänud kahe- ja poolenädalases Portugali laagris sai tegeletud just üldfüüsilist ja aeroobset taset tõstvate treeningutega. Seni on hooaja ettevalmistus kulgenud hästi, suuremad tervisehädad Niitu kimbutanud ei ole. „Tervis peabki korras olema, ilma selleta pole midagi peale hakata,” selgitab sprinter ise.

Ameerikasse teravust koguma
Arkansase ülikooli treenerite juurde jõudis Niit kolmikhüppaja Jaanus Uudmäe kaudu, kes on sealmail jõudnud juba ülikoolis lõpusirgele. Arkansases on Niidu sõnul hea sprinterite treener Kyle White, kelle käe all loodab ta algavaks hooajaks piisavalt särtsakust koguda.

Stardiga on korras

Sisehooajale tagasi vaadates tõdeb Niit, et suuri õnnestumisi seekord ei olnud. Paljud võistlused ebaõnnestusid Niidul just kehva stardi tõttu. „60 meetris mängib start kõige tähtsamat rolli. Sealt veel paar sammu ja ongi finiš juba,” seletab Niit. Nüüdseks on ta stardiga seonduvate probleemidega põhjalikult tegelenud ja võib algavale välihooajale vastu minna lootusrikkamalt. Põhiraskus jääb väljas siiski 200 m jooksule. Samas kinnitab Niit, et plahvatuslikkuse kogumiseks tuleb joosta ka 100 m distantse. Rääkides jooksutehnikast üldiselt, ütleb Niit, et selles tal suuri puudujääke ei ole. „Kindlasti pole mu tehnika nüüd ka täiesti korras, kuid midagi olulist muutma ei pea,” lükkab Niit ümber väite, nagu hakkaks ameeriklasest treener ta jooksutehnikat ümber kujundama.

Ihaldab rekordit parandada
Marek Niit on jätkuvalt tahtmist täis parandada tema nimele juba kuuluvat 200 m Eesti rekordit, milleks on eelmisel aastal Pekingis joostud 20,96. Poole lühema maa sooviks ta joosta paremini kui praegune isiklik rekord 10,51 sekundit.

Hooaja tähtsaimatest võistlustest 200 m jooksus mainib Niit kindlasti juunioride EM võistlusi. Samas sooviks noormees osaleda ka Osakas toimuvatel MM võistlustel, kuid sinnapääsuks on vaja täita kehtestatud norm, milleks on praegu 20,75 sek.

Lõpetab gümnaasiumi
Juhul kui Niit tänavu kevadel gümnaasiumi lõpetab ja suudab edukalt ülikooli sisse saada, avaneb tal võimalus osaleda ka universiaadil, mis toimub sel aastal Bangkokis. Audentese spordikooli viimase klassi kokkuleppeliselt kahe aastaga läbinud Niit loodab haridusteed jätkata samas ülikoolis. Eriala suhtes ta veel päriselt selgusele jõudnud ei ole. Õppetöö praeguste tulemuste üle Niit ei nurise. „Koolipoisi hinded,” kommenteerib Marek oma tulemusi koolipingi nühkimises.
Marek Niit valiti 2006. aasta maakonna parimaks sportlaseks. Tema tippsaavutus on 200 m jooksu juunioride maailmameistrikuld 2006. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)