Kuressaare kaalub koostöövõimalusi Roja vallaga

Läinud nädalal oli Kuressaare linnavalitsuses koos töögrupp, kes arutas turismialase koostöö võimalusi Lätis Talsi rajoonis asuva Roja vallaga.

Kuressaare abilinnapea hariduse ja kultuuri alal Argo Kirss ütles, et hiljuti tegi Roja valla juhtkond Kuressaare linnavalitsusele ettepaneku arendada euroliidu territoriaalse koostöö projekti Interreg III raames turismialast koostööd.

Kuressaare linnavalitsuse välissuhete nõunik Ingrid Tilts märkis, et Kuressaare koostöö Roja vallaga on kestnud juba mitu aastat ja et eilsel töökoosolekul arutati, mida Kuressaare linn saaks omalt poolt pakkuda turismialase koostöö edendamiseks.

Milliste ettepanekuteni eilsel koosolekul jõuti, ei soovinud Tilts eile veel kommenteerida. „Kõik on veel algetapis ja järgmise nädala teisel poolel sõidab linnavalitsuse delegatsioon Lätti, et seal siis koos Roja valla juhtidega kõik plaanid juba täpsemalt paika panna,” ütles linnavalitsuse välissuhete nõunik.

2004. aasta 6. aprillil allkirjastasid Kuressaare linnavalitsus ja Roja vald kavatsuste protokolli võimaliku koostöö jätkamiseks kahe omavalitsuse vahel. Tookord ütles linnavalitsuse välissuhete nõunik Ingrid Tilts, et allkirjastatud protokoll hõlmab kõiki omavalitsust puudutavaid valdkondi ja see dokument on kehtiv kuni 6. aprillini 2006.

Kuressaare ametlikud sõpruslinnad on: Rønne, Taani, 3.oktoober 1991, Mariehamn, Soome, 24. oktoober 1991, Skövde, Rootsi, 23. juuni 1993, Vammala, Soome, 30. juuni 1994, Ekenäs (Tammisaari), Soome, 21. november 1988, Turku, Soome, 30. mai 1996, Talsi, Läti, 27. mai 1998, Kuurne, Belgia, 9. august 1998.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)