Linlased kasisid kodulinna

Linlased kasisid kodulinna

 

Kilode viisi korjati Kuressaarest kokku prügi, kui 70 vabatahtlikku linnavalitsuse eestvedamisel tähistasid laupäeval koristustalgutega Maa päeva.

Ligi 70 linnakodanikku, enamus linnavalitsuse liikmed, töötasid laupäeval Kuressaares linna haljasaladel, et anda kodulinnale natukenegi puhtam väljanägemine. Kaare tänaval, Weise heinamaal, Tallinna tänaval ja Põduste jõe ääres tööd teinud inimesed kogusid kokku kilode viisi prahti, lisaks võeti maha võsa. Mahasaetud puuoksad viidi katlamajja purustamisele ja praht prügimäele.

Talgute algataja linnavalitsuse heakorra spetsialisti Kaljo Elliku sõnul ootas ta osalema rohkem linnakodanikke, kuid tänulik tuleb olla ka nendele, kes võtsid vaevaks linna heaks tööd teha. „Saime kodulinnale tema 444. sünnipäevaks natukenegi puhtama ilme anda. Kahju ainult, et ei ole neid linnakodanikke siin koristamas, kes on selle prahi tekitanud,” rääkis Ellik.

Kohaletulnud rahva seast kuuldus aga nurisemist linnavolinike vähesuse üle. Linnavolikogu andis oma panuse üritusse täpselt kolme inimesega. „Kogu aeg nad virisevad, et linn on must ja räpane, aga kui on võimalus midagi selle heaks ette võtta, siis pole neid näha kusagil,” kurtis üks talgulistest.

Üks vähestest kohalolnud linnavolinikest Piret Pihel imestas Weise heinamaal rasket prügikotti tassides, et sodi vedeleb kadakate vahel üllatavalt palju. „On näha, et inimesed käivad siin piknikke pidamas ja enda järelt ei korista,” rääkis Pihel. Lisaks piknikujäänustele leiti näiteks Weise heinamaalt vana õmblusmasin, autokumme, külmkapikorpus ja muud imelikku prahti.

Kaare tänaval tööd juhtinud abilinnapea Kalle Koov ütles, et huvitav, et linnal on selliseid räämas piirkondi. Samas tundis ta heameelt, et välja olid tulnud ka ümberkaudsete majade elanikud ning lisaks piirivalvetöötajad. „See näitab, et inimesed ikka natuke hoolivad ka sellest, mis nende ümber toimub,” kiitis Koov kohaletulnuid, keda tema arvates oli selle objekti kohta isegi liiga palju. „Juhtimine hakkab keeruliseks minema,” mainis abilinnapea muigamisi.

Maa päeva tähistamine lõppes koosviibimisega staadionitaguse päikesekella juures, kus pakuti kehakinnitust ning kõlas lõõts- ja torupillimuusika.

Taolisi talguid korraldatakse Elliku sõnul juba eelmisest sajandist ja kindlasti üritatakse selle traditsiooniga ka jätkata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)