Tuletõrjujate ainus enesekaitsevahend on veejuga (1)

28. märtsil sai Kuressaare häirekeskus teate Kihelkonna vallast Tagamõisa külast. Põles kulu. Põleng oli alguse saanud väikesest lõkkest. Kohale saadeti kolm päästeautot kokku üheksa mehega. Kuressaare päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul saadetakse sellisel puhul alati kohale mitu autot, et põlengu levikut kiiresti takistada ja suurem kahju ära hoida.

Seekord muutis aga olukorra keeruliseks märatsev maaomanik, kes ähvardas päästjaid ning käitus agressiivselt. Tuletõrjujate jutu järgi vehkinud mees kirvega ja lubanud toast püssi tuua.

Kulupõlengule lõpu teinud päästeametnikud taandusid ohutusse kaugusesse ja kutsusid endale appi politsei. Lääne Politseiprefektuuri Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi sõnul oli maaomanik seadusesilmade kohale jõudes taltunud ning andis oma käitumise kohta seletusi.

Päästjate vastase viha põhjuseks ei olnud mitte ülekäteläinud kulupõlengu kustutamine, vaid hoopis tuletõrjeauto poolt maha tõmmatud pesunöörid. Ju oli peremees oma naisele pesukuivatusnööre paigaldades kogu hinge tehtusse pannud ega suutnud taluda kätetöö hävimist. Kas aga asi ähvardusi väärt oli, seda teavad vaid vanajumal ning asjasse pühendatud.
Margus Lindmäe sõnul ei ole päästetöötajatel enesekaitseks rünnakute eest ette nähtud ühtegi spetsiaalset vahendit.

Tagamõisa külas toimunu puhul käituti täpselt nii, nagu reeglid ette näevad. Võimaliku inimestest lähtuva ohu korral tuleb kas taanduda või sootuks sündmuskohalt lahkuda.
Kui viimases hädas muud üle ei jää, aitab tuletõrjujat voolikust välja paiskuv veejuga, mis peaks kallalekippuja ohutus kauguses hoidma.

Muide, ka Margus Lindmäe ise on niimoodi ründajaid taltsutanud. Seda küll umbes 25 aastat tagasi.

Ert Must

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)