Turvalisus on kõigi ühine mure

Üleeile kohtusid Saare maa-valitsuse ja SA Turvaline Saaremaa esindajad, et planeerida omavahelist turvalisusealast koostööd ja ühislepet “Turvalise kodukandi liikumine Saaremaal”.

Maavalitsuse spetsialist Imbi Jäe peab oluliseks koostööd kohalike omavalitsuste, jõustruktuuride ja valveasutuste (päästeamet, politsei) vahel. Selleks tuleb sõlmida ühislepe, millega kõik osapooled võtavad endale vastutuse oma osa eest, tutvustas Jäe. Tema sõnul ei ole traumade ennetamine tervishoiu küsimus, vaid tuleb olla üks samm eespool.

Ühisleppe eesmärk on elukvaliteedi parandamine ning traumadest tuleneva haigestumise ja suremuse vähendamine maakonnas. Kuna Hiiumaal sellist ühtset tegevust ei ole, siis kaasame oma tegevusse ka hiidlased, ütles Jäe.

Sotsiaalministeeriumi ja Eesti haigekassa idee, et igas omavalitsuses peaks olema tervisenõukogu, Jäe inimressursi vähesuse tõttu reaalseks ei pea. Küll aga usub ta, et kohalikel omavalitsustel on võimalik mõelda oma tegevuses senisest rohkem turvalisuse küsimustele.

23. aprillil toimub GO SPA hotellis võtmeisikute strateegilise mõtlemise seminar “Turvaline elu saartel”, rääkis Jäe, kelle sõnul tutvustatakse seminaril Viljandimaa tulemusi turvalisusalase koostöö vallas. Viljandimaal sõlmiti sügisel sarnane ühislepe, mida meiegi teha tahame, ütles Jäe.
Kõiki valdkonna tegevusi toetab Eesti Haigekassa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)