Turvakodu sai öövalveks 150 000 krooni

Kuressaare linn eraldas 150 000 krooni Kopli tänaval asuva Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuse varjupaigale öise valve korraldamiseks.

Kuressaare abilinnapea sotsiaal- ja tervishoiu alal Juhan Nemvalts ütles Oma Saarele, et rahaga garanteeritakse sel aastal varjupaiga öövalvuri palk. Varjupaigas elab praegu kaks naist ja kaheksa meest, kellest kolm on vabanenud vanglast.

Aasta tagasi turvakodu juhtimise üle võtnud adventkoguduse pastor Ivo Käsk ütles, et viimasel ajal on turvakodus väga vaikne, pärast öövalve sisseseadmist on ka ööseti asjad kontrolli all. „Süda on kohe palju rahulikum, muidu sai ikka hilja õhtul ja hommikul esimese asjana turvakodust läbi käidud, aga nüüd seda muret enam pole,” rääkis Ivo Käsk.

Varjupaiga kasutamine läbikäidava joomakohana on minevik. „Ilmselt sai teatud kontingent aru, et turvakodu on ikkagi inimeste elupaik, mitte avalik koht.”

Praegu on turvakodus käsil remont, mille tulemusel peaks varjupaik saama veel viis kohta. „Kohti praegu ikka küsitakse, valdadest helistatakse ja pakutakse inimesi,” rääkis Käsk. „Nüüd kui hakkab vangide ennetähtaegse vabastamise kampaania võib arvata, et ka vanglast tuleb rohkem inimesi.”
Turvakodu viimaseks hoolealuseks on veebruaris sisse kolinud mees, kes viimased viis aastat elas kuuri all.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)