Prügi saab ära anda soodushinnaga

Aprillikuu kolmel laupäeval on Kuressaare elanikel võimalik Kudjape prügilas ära anda kevadisel koristusperioodil kogunenud jäätmeid.

Kuressaare linnavalitsusest teatati, et OÜ Prügimees võtab Kudjape prügilas olmejäätmeid vastu tavapärasest poole odavamalt aprillikuu kolmel laupäeval: 14., 21., ja 28. aprillil. Neil päevil kehtib linlastele olmeprahi ladestamise soodushind 29,5 senti kilolt.

Kuressaare linnavalitsuse keskkonna- ja välisprogrammide spetsialist Karli Valt ütles, et juhul kui tekib vajadus või kui nimetatud päevadel on näiteks halb ilm, mis ei võimalda koristustöid teostada, võib linnavalitsus olmejäätmete soodushinnaga äraandmist korraldada veel ka mais. „Kõik sõltub sellest, kuidas linnaelanikud oma kevadiste koristustöödega valmis jõuavad ja kas nad esitavad taotlusi olmeprahi soodushinnaga ladestamise aja pikendamiseks,” rääkis Valt.

Olmeprahi soodushinnaga äraandmise kampaaniat on Kuresaare linn korraldanud juba 2000. aastast alates. Möödunud aastal tõid linlased kevadiste koristustööde ajal Kudjape prügilasse 92,5 tonni olmejäätmeid, kusjuures linnakassale läks see maksma 27 212 krooni.

Olmeprahi ladestamise rekordaasta oli aga 2005, kui linnaelanikud tõid sooduskampaania ajal prügilasse olmejäätmeid 130 tonni.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)