Mäe Maatalu peremees kutsub talupidajaid koostööle

28. märtsil saavad Läänemaal kokku Lääne-Eesti talunikud, et arutada olukorda riigis.

Mäe Maatalu peremees Veiko Maripuu teatas Oma Saarele, et väiketalude koostöö on just nüüd olulisema kaaluga kui kunagi varem ning vajadus kaasa rääkida seadusloomes on äärmiselt suur. “Viimase kolme aasta põllumajanduspoliitika Lääne-Eesti talude suhtes on olnud neid enam kui eirav,” ütles Maripuu.

Mäe Maatalu peremehe hinnangul on talu kui ettevõtja üheks riskiks poliitiline risk – igasugune muutus seadusandluses toob ühtedele kasu, teistele kahju. “Teame, et seaduste muudatuste veduriks on huvigrupid, kes oma soodsa seisundi nimel hülgavad eelnevad kokkulepped ja ekspertide soovitused. Põimunud suurettevõtluse ja poliitilised huvid on hukatuseks eelkõige meie rahvusliku pärandi püsimisele nagu meie eesti meel ja tegu,” ütles Maripuu, lisades, et Eesti ei alga Toompealt ega Brüsselist, vaid just taludest.

Maripuu kutsub üles talupidajaid õppima, kuna tänapäeval pole enam võimalik talu traditsioonilisel moel majandada ja ellujäämiseks on vaja rakendada moodsaid võtteid, olgu selleks siis uuenenud talu roll puhkemajanduses, meelelahutuses, keskkonnakaitses või käsitöö pakkujana.

Mäe Maatalu peremees ootab teateid talude kohta, kes nii teo kui ka jõuga soovivad panustada ühise asja edenemisse: veikomaripuu@hot.ee või
tel 51 46 732.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)