Spordimehed muudaksid staadioni asukohta (1)

Grupp spordiga seotud inimesi, eesotsas Kuressaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Endel Tustitiga, näeksid uue linnastaadioni asukohana hoopiski Kuressaare gümnaasiumi kõrval asuvat spordiplatsi.

Suures osas õpetajatest ja kergejõustikuga seotud inimestest koosnevasse gruppi kuuluva Endel Tustiti sõnul ei näe nemad, miks peaks linnal olema kaks esindusstaadioni. „Miks peab hakkama kahte asja tegema, kui saaks ühe korralikult tehtud,” lausus Tustit, lisades, et KG-l on samuti staadioni jaoks projekt tellitud.

Staadion ei täida oma ülesannet

„Olgem ausad, praegune staadion ei täida ikkagi oma ülesannet niipalju, kui võiks,” rääkis Tustit. Tema sõnul on staadioni kogu eksisteerimise jooksul toimunud seal ainult 5–6 suuremat kergejõustikuvõistlust. Lisaks jalgpallimängud. „Kooli juures olev staadion leiaks kindlasti laialdasemat kasutamist – tunnid, treeningud, võistlused,” loetles Tustit.

Ajalehes Meie Maa ilmunud Eesti Jalgpalliliidu väitele, et koolistaadion ei sobi esindusstaadioniks, vastaks Tustit, et asi on natuke ülepaisutatud. „Jutt, et lapsed lõhuvad muru ära, ei ole ka päris õige.” Tema sõnul leiaks kindlasti kõigile sobiva lahenduse.

Kõik võimalused koos

Staadioni asukohana oleks KG spordiplatsil kindlasti palju plusse. „Lähedal on tervisepark, kunstmurustaadion, ujula. Lisaks annaks arvestada ka tuulega seotud olusid, kuna praegune linnastaadion on tuulte meelevallas,” rääkis Tustit.

Kuressaare gümnaasiumi direktori Toomas Takkise sõnul ei ole tema eriti antud asjasse puutuv isik. „Ütlesin ka spordimeestele, et kui on mõte, siis tuleb see paberile panna, allkirjad alla, ja linnale vastav ettepanek teha.” Takkise kinnitusel ei ole temal sellise idee vastu iseenesest midagi, kui see tõesti peaks teoks tehtama. Samas on KG tellinud ka olemasoleva viletsa spordiväljaku renoveerimise projekti, mis peaks valmima kevadsuvel.

Direktori sõnul on arutatud koostööd staadioni ehitamisel ka SA-ga Turvaline Saaremaa. „Oleme mõelnud, et staadion võiks hõlmata ka jõustruktuuridele vajalikke harjutusväljakuid.” Praegu päästeametil, politseil, piirivalvel ja kaitseliidul spetsiaalsed harjutamisvõimalused tegelikult puuduvad. Samas tõdes Takkis, et oma ressurssidega ei ole kool staadioni ehitama või taaslooma võimeline.

SA Kuressaare Spordibaasid juhataja Kalev Kütt ütles ka Eesti spordibaaside esindajatele staadioni tutvustades, et on välja tuldud mõttega rajada uus staadion Kuressaare gümnaasiumi juurde. Samas avaldas ta arvamust, et praeguse staadioni võiks ära kasutada puhkeala rajamisel või siis müüa elamukruntideks. „Siiski on see mõte väga toores alles,” sõnas Kütt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)