Jaapani kohvik ehk lõhnav kunst Kuressaare Raegaleriis

Täna kell 16 avab Soomes elav ungari kunstnik Hilda Kozári Kuressaare Raegaleriis oma näituse „Jaapani kohvik”.

Kozári on kunstnik, kes kasutab oma töödes lõhnasid. „Oma meetodile on ta pannud nimeks nose-vision. Kozári uurib meis lõhnade poolt esile kutsutud mälestusi paikadest ja inimestest,” kirjutab Kiasma muuseumi kuraator Maaretta Jaukkuri.

Piltide loomisel on Kozári kasutanud lisaks Jaapani tušile ka maitseaineid. Osa lõhnaaineid on nii nagu kokakunsti saavutusedki suures osas määratud kadumisele, kuid pildid nagu mälestusedki jäävad püsima.

Näituse juurde kuuluvas installatsioonis „Ühine laud“ on kunstnik kutsunud osalema oma sõbrad ja tuttavad – need, kes on tahtnud lisada oma maitset multikultuursesse ellu. Lauainstallatsiooni ja valgustuse on teostanud sisekujundajad Esa Vesmanen ja Timo Pitkänen, lauda on aidanud katta kunstnikud Outi Martikainen ja Jukka Järvinen ning kirjanik Kirsti Simonsuuri.
Workshop lõhnadega

Kunstnik Hilda Kozári loomingu aluseks on sageli lõhnad. Ta uurib lõhnaaistingute mõju tunnetele ja visuaalsele väljendusele. Lõhnade kaudu ärgitab kunstnik juurdlema paikade, mälestuste ja identiteedi vaheliste seoste üle.

Raegaleriis kell 14.30 algaval workshop’il sukeldutakse mälestus- ja tundepiltide abil oma identiteeti, tutvutakse lõhnatestiga ja valmistatakse „lõhnagrafitis“ ühine sõnum.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)