Kuressaare linn soovib liituda Euroopa Ajalooliste Kalmistute Assotsiatsiooniga

Kuressaare linn otsib rahvusvahelisi koostöövõimalusi kalmistumajanduse arendamiseks ja soovib astuda Euroopa Ajalooliste Kalmistute Assotsiatsiooni (ASCE) liikmeks.

Linna heakorra ja haljastuse spetsialisti Kaljo Elliku hinnangul on Saare maakonna 34 kalmistu hulgas väljapaistvaim Kuressaare linna kirdepiiril asuv Kudjape kalmistu. Elliku sõnul on assotsiatsiooni liikmeks astumise plaan ajendatud soovist arendada kalmistumajanduses rahvusvahelist koostööd, vahetada ja saada teavet Euroopa kalmistute olukorrast, jagada kogemusi kalmistute haldamise, hooldamise ning valdkonna õigusliku reguleerimise võimalustest.

Ajaloolane Bruno Pao kiitis mõtte heaks, kuna Kudjape kalmistu on tema sõnul mitmekülgselt väärtustatav matmispaik. „Seal on dolomiidist monumendid, üle 200-aastased krüpthauad, palju on huvitavat sepatööd,” rääkis Pao.

Euroopa Ajalooliste Kalmistute Ühingu eesmärgiks on tutvustada kalmistuid kui rikkaliku ja ainulaadse kultuuripärandiga paiku, nende kunstiajaloolist ja arhitektuurset väärtust ning juhtida tähelepanu kalmistute kaitsele ja restaureerimisele, majandamisele ja korrashoiule.

ASCE liikmeteks on linnavalitsused, kirikuringkonnad, ülikoolid, mittetulundusühingud ja kohalikud omavalitsused rohkem kui 40 Euroopa riigist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)