SÜG soovib ehitada tööõpetuskeskust ja ujulat

Reedel toimus Saaremaa ühisgümnaasiumis projekti 3+ töökoosolek, kus tuginedes linna arengukavale arutati võimalusi ehitada SÜG-i territooriumile tööõpetuskeskus koos ujulaga.

SÜG-i haldusdirektor Aado Haandi ütles, et punase õuemaja asemele kavandatav uusehitus peab rahuldama kolme kooli ja kahe lasteaia vajadused.

Plaanitava tööõpetuskeskuse kasutajateks hakkavad lisaks SÜG-ile Kuressaare põhikool ja Vanalinna kool. Ujulat aga saavad peale kolme kooli kasutada ka lähikonnas asuvad Kuressaare 5. ja 2. lasteaed.

Haandi selgitas, et praegu toimuvad SÜG-i poiste tööõpetustunnid 1968. aastal ehitatud hoones, mis kohandati tööõpetuse andmiseks 12 aastat tagasi. Hoone kommunikatsioonid on vanad ja tingimused ei vasta kaasaegsetele normidele ega nõuetele.

Lisaks oma kooli õpilastele kasutavad tööõpetusklassi Vanalinna kooli poisid. Kuressaare põhikooli tööõpetuse võimalused on Haandi sõnul veel kehvemad ehk praktiliselt olematud. “Tõenäoliselt tulevad tööõpetuskeskusesse ka tüdrukute tööõpetusklassid, aga et asi on alles algfaasis, siis on kogu plaan veel väljatöötamisel,” rääkis Haandi.

Linna arengukava näeb ette Kuressaare gümnaasiumi ujula laiendamist või uue ujula ehitamist SÜG-i territooriumile. “Antud juhul me räägime ideest rajada ujula SÜG-i juurde,” ütles Aadu Haandi. “See rahuldaks samuti kolme kooli vajadused, nagu ka lasteaedade vajadused, sest 5. lasteaed on otse üle tee ja Rohu tänava lasteaed jalutuskäigu kaugusel.”

Aadu Haandi hinnangul läheb kompleksi ehitamine maksma 50–60 miljonit krooni ning see valmiks kõige varem kolme aasta pärast. “Tänavune aasta läheb eeltööle, järgmine aasta raha hankimisele, projekteerimisele ja hanke korraldamisele. Kolmas aasta võiks olla ehitamise aasta,” loetles Haandi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)