Kavandamisel noorte oma tööbörs

Kuressaare linna noortekogu plaanib suveks avada tööbörsi.

Eelmisel nädalal toimunul koosolekul arutas linna noortekogu ideed panna suvekuudel käima noorte tööbörs. Idee välja käinud abilinnapea Argo Kirsi sõnul ei ole tegemist uue mõttega. „On teada, et noored tahavad suvel tööd teha. Meie kliimast ja turismist tulenevalt on suvel mitmeid hooajatöid, alates maasikate korjamisest kuni jäätisemüümiseni,” selgitas Kirss mõtte tausta.

Kuressaare noorte huvikeskuse direktor Aare Martinson ütles, et toetab mõtet igati. „Põgusalt on noorte infopunkti kaudu selline börs juba ka tegutsenud,” mainis Martinson. Tema sõnul on infopunkti töötaja vahendanud tööpakkumisi mitmele suvistest töömalevatest välja jäänud noorele. Samas rõhutas Martinson, et täismahus tööbörsi käivitamiseks on vaja suuremat pühendumist. „See võib tegutseda infopunkti juures, aga sellisel juhul peaks seal olema üks lisatöötaja,” arvas Martinson.

Kuressaare linna noortekogu esimehe Kristen Kanniku sõnul koguvad noortekogu liikmed koolides informatsiooni sellise börsi vajalikkuse kohta. „Siis vaatame edasi, kuidas tegutseda,” pole Kanniku sõnul hetkel konkreetseid plaane veel paigas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)