Sõbrapäeval Karalas (2)

Karala rahval on koosolekute ja väiksemate pidude pidamiseks külamaja, kus sõbrapäeval olid kaetud laua ääres kohal kõik, kes said ja tahtsid tulla.
Avasõna öelnud Kaja Juulik andis jutujärje üle külalistele.

Need olid Lümanda valla uus sotsiaalnõunik Helle Kukk, arendusspetsialist Katrin Trumann ja ehitusnõunik Ain Silts. Eks naistel oli uudishimu just uue sotsiaalnõunikuga tutvuda. Läks ju Aksel Penu pensionile ja arvatakse, et tema seatud latti naljalt ületada ei suudeta. Helle jättis rahvale hea mulje ja küllap ta usaldusegi ära teenib. Meeldis, et üks tema prioriteete on lapsed. Karalas aga peale koolilaste ka kuus koolieelikut.

Vald soovitab võtta külamaja seltsi haldamisele, selle majandamisele kulub aga hulk raha, mille saamise võimaluste osas Katrin ja Ain nõu andsid.

Lähenevate valimiste tõttu läks jutt probleemidele. Meie küla kõige valusam koht on tolmune tee. See tolmab isegi talvel, kui lund pole. Suvel on sõitjaid loomulikult rohkem: on ju siin lähedal kaunid mererannad. Ka Roopas asuv mälestusrist ja selle lähedane ilus Ranna suvilakrunt on turistidele huvipakkuv. Naljaga pooleks lubasime anda oma hääled sellele erakonnale, kes teeb meie teed tolmuvabaks, nii et kogu küla rahvas saaks pärast öelda – tehtud!

20. veebruaril väisab Lümanda valda maavanem Toomas Kasemaa oma kaaskonnaga, külastades ka Karala Külaelu Arendamise seltsi.

Helve Teern,
Karala

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)