Saarlased sotsiaalse ettevõtluse konverentsil Soomes

Eelmisel nädalal käisid Euromaja juhataja Merit Trei ja Saaremaa õppekeskuse juhataja Leonora Kraus Helsingis sotsiaalse ettevõtluse konverentsil.

Euroopa Liidu EQUAL (võrdne) programmi ja Soome tööministeeriumi korraldatud konverentsil arutati sotsiaalse ettevõtluse kaudu avanevaid võimalusi erivajadustega inimeste tööturule integreerimiseks.

„Sotsiaalne ettevõtlus on suhteliselt uus mõiste, mis tähendab seda, et oluline ei ole ettevõtte omanike kasumi maksimeerimine, vaid inimeste elukvaliteedi parandamine ning saadud tulu reinvesteerimine kohaliku kogukonna elukvaliteedi parendamisse,” selgitas Trei ning tõi näiteks Kuressaares avatud laste mängutoa Mürala, mille on käivitanud Euromaja HAPECO projekti raames koolitatud ja stardiabi saanud puuetega inimesed.

„Mürala mängutuba annab võimaluse erivajadustega inimeste kaasamiseks nii sotsiaalsesse kui tööellu. Tavapärasel viisil töö leidmine ja töötamine on paljudel inimestel erinevatel põhjustel raskendatud (näiteks ei saa nad terviseprobleemide tõttu töötada täistööajaga). Oma tegutsemise läbi saadud tuluga nad kas võtavad juurde uusi töötajaid või parendavad teenust üldiselt,” tutvustas Trei.

Merit Trei sõnul arutati konverentsil võimalust luua Euroopa Liidu liikmeriikides riiklikult finantseeritavad toetusstruktuurid. „Öeldakse, et kes tööd tahab, see leiab, aga tegelikult see nii ei ole. On inimesi, kes on varasematest ebaõnnestumistest pettunud või heitunud, tervisehäirega, puudega, hooldavad mõnda lähedast ja ei saa seetõttu tööl käia,” loetles Trei põhjuseid, miks on vajalik sotsiaalsete ettevõtete arendamise toetamine. „Põhiline on tagada inimestele võrdsed võimalused ja just seda toetab Euroopa Liidu EQUAL programm,” rääkis Euromaja juhataja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)