Oma Saare lugejad on pahased, miks jõuab ajaleht nende postkasti nii hilja (kas hilisõhtul või hoopiski järgmisel päeval) või jääb mõni lehenumber hoopiski saamata. Raha maksnud tellija nördimus on põhjendatud, sest ei ole normaalne, kui Töö tänava eramu postkastis veel kell 20 Oma Saart ei olnud ja Smuulis elav lugeja leidis ajalehe oma postkastist alles õhtul kell 22.30.
Markantsem näide lugejate pahameelest on lõppenud ajalehe tellimuse tühistamisega, kusjuures üks säärase sammu astunud lugeja ütles, et on jäänud küll Oma Saarele truuks, kuid eelistab ajalehte osta poest.
„Kahe kuu jooksul, mis mul ajaleht käis, ei teadnud ma kordagi, kas mul koju minnes on leht postkastis või mitte,” rääkis ta, märkides, et Eesti Post ei suvatsenud isegi vastata, miks talle Oma Saart iga päev ei tooda.
Oma Saare toimetus ise ajalehti postkastidesse ei vii. Selleks on sõlmitud leping Eesti Postiga ning hiljemalt kella 16-ks peaksid värsked lehed ka lugejani jõudnud olema. Et see nii aga tihti ei ole, uurisime Eesti Postilt, miks nemad lepingut ei täida.
Eesti Posti Lääne regiooni juht Krista Esta ütles eile Oma Saarele, et nad on probleemist teadlikud ning uurivadki praegu, kelle kuri käsi on ajalehtede kadumise taga. „See on müstiline lugu,” tunnistas Esta, kelle sõnul on nad omavahel mõelnud, et kuna Oma Saar on nii hea ajaleht, võivad lehtede kadumise taga olla kas kodanikud, kes soovivad lehte lugeda, või konkurendid. Eriti hull on Esta teada olukord ka Marientalis ja Kudjapel.
„Ei oska siin inimestele muud öelda, kui tehku oma postkastid vargakindlaks,” soovitas ta, lisades, et oluline on ka kirjakastile peale kirjutada vähemalt korteri number – kui just nime ei soovita lisada.
Mis puutub aga ajalehe hilinemisse, siis on selgi probleemil oma põhjus.
„Meil on näiteks Kuressaares pidevalt puudu või haiged 2–3 postiljoni, kuna aga praegu on valimiseelne aeg, on ka kojukantavat reklaami hästi palju,” märkis regioonijuht, tunnistades, et kirjakandja amet eriti populaarne Kuressaares ei ole.
„Ilmselt võtavad meie potentsiaalse tööjõu ära Selver ja spaad, kus samuti lihtsama töö tegijaid vajatakse,” pakkus Esta. Samas sobiks postiljoni amet tema arvates ka krapsakamatele pensionäridele, sest töö on tervislik – saab palju väljas liikuda. „Soovitaksin ka lehetellijatele rääkida oma tuttavatega, kes tööd otsivad, et nad võiksid just postiljonina tööd leida.” Samas tunnistas Esta, et Kuressaares ei olnud vahepeal ka kirjakandjate väljaõpe piisav.
Eesti Posti juhatuse esimees Hans Teiv ütles, et temalgi on probleemid Saaremaa lehekandega südamel ja teevad teda kurvaks. Teiv sõnas, et praegu tehakse kõik selleks, et Oma Saar hakkaks jõudma Saaremaale varasema praamiga. „Kindlasti tegeleb aga Eesti Post oma postivõrgu kaasajastamisega üle Eesti,” nentis ta.
Jürkal täitsa õigus,makske palka ja austage sellega kauaaegseid töötegijaid…..aga selles probleem ongi,et kaua aega tööd teinud postiljonil saab ka lõpuks hing täis ja viskab koti nurka ja läheb mujale,sest midagi ei muutu süsteemis…..ja kaua võib oodata,et palka juurde makstaks.Ja siit ka probleemid,et uued tulevad ja lähevad,sest töö on ju füüsiliselt ka raske….ei hoita neid kes oskavad tööd teha ja tulemus käes.Inimesed lihtsalt lähevad töölt ja töö jaotatakse alluvate vahel ära ja sellega asi piirdubki……
Millal Eesti Post viimati oma sõdurite palka tõstis? Ei mäleta kohe mitte!
To: Oss > saan aru, et sul enadal ei kannata pale esilehel avaldamist. Ole tugev, ära näita teinekord kibestumist välja.
pidin juba 2 aastat tagasi EPL tellimise lõpetama kuna ei olnud huvitatud lehe kättesaamisest kell 17 õhtul või alles järgmine päev kui uudised kõik juba iinternetist loetud. see probleem on ikka pikaajalisem olnud kui nüüd seoses oma saare ilmuma hakkamisega.
Kunagi varem ei ole postiga nii palju probleeme olnud kui viimase 6 kuu jooksul. Ei tahaks küll uskuda, et nii massiliselet esinevates lünkades on süüdi lehevaraste hordid.
Huvitav vabandus ,kui tellisin äripäeva oli leht alati õigeaegselt postkastis. OmaSaar aga ei jõua kunagi õigeaegselt. Kas OmaSaar-t tellib nii palju inimesi ,et postiljone ei jätku?
makske inimestele palka!
Eesti posti regioonijuht arvab postiljoni ameti olevat pensionärile sobiva-ehk ta tuleks ja kõõluks ise selle postikotiga mööda Kuressaare jäiseid ja korralikult kasimata tänavaid ,saades sealjuures veel nii niru palka.
kas tänavate libeduse eest ei vastuta mitte endine postitöötaja? :))))
Aga miks teine kohalik ajaleht ei jää hiljaks? Kas see trükitakse Saaremaal?
Teine leht trükitakse jah Saaremaal ja Kuressaares jöuab postkasti juba päev varem isegi.
Siis jääb seegi raha kodusaarele.
Tehku parem Edgarile arupärimine läbi ajalehe, millal postitöötajatele (peale juhatuse ja nõukogu) hakatakse PALKA maksma. Poleks paha ka neilt küsida kelle reklaamid esikülge ja päist täidavad.
Öises kandes on meil tõesti ainult Meie Maa. Päeval aga pistan postkasti nii Meie Maa kui Oma Saare, aga ka Äripäeva, Õhtulehe või mis iganes veel .Ja kuna puudu on just päevaseid postiljone, siis mõistagi võtan puuduva kolleegi piirkonna ette pärast seda, kui oma piirkonnas lehed kantud. Töötud, mis te ekodus istute, tulge tehke ometi midagi inimestele kasulikku, siis pole ka neid süüdistusi enam.
Seltsimehed unetud – Eesti Post vajab (ainult) Saaremaal tööjõudu.
No mina küll ei usu, et see probleem ainult Oma Saarega on, viimasel ajal on juhtunud igasuguseid kummalisi asju, näiteks oli meie post kogemata teises postkastis, kust siis hilisõhtuks aus naaber selle õigesse kasti poetas, selliseid asju ikka juhtub, võib juhtuda isegi mitu korda, aga lõplikult ajas mind vihale see, kui avastasin, et postiljon oli lihtsalt meie postkasti juures ära väsinud ja pannud kogu maja posti meie postkasti. Selleks, et selline asi kogemata juhtuks, peab olema ikka tõeliselt pime või kirjaoskamatu. Ühesõnaga, teades, et olukord on ajutine, on väljakannatatav väike hilinemine, aga selleks ajaks kui postiljon juba ajalehega õigesse majja on jõudnud, siis võiks ta laiali veetud valimisreklaamide pealt olla juba numbrite tundmist õppinud.