Kuressaare linn otsib jahisadamale uut operaatorit

Kuressaare linn otsib jahisadamale uut operaatorit

 

Kuressaare linn tahab korraldada avaliku pakkumise Kuressaare jahisadamale operaatori leidmiseks.

Linn otsib Kuressaare Sadama tervikvarale konkursi korras kasutajat tingimustel, mis tagaks sadama plaanipärase väljaarendamise ja -ehituse, nõuetekohase navigatsiooni ja ohutu meresõidu sadama ja Kuressaare lahe akvatooriumil.

Samuti peab uus operaator kindlustama sadama kohvikus kõrgetasemelise toitlustus- ja meelelahutusteenuse osutamise nii sadama külalistele kui ka kõigile linnakodanikele.

Tervikvara kasutaja peab võtma endale kohustuse sihtfinantseerima reisilaevade kai väljaehitamist, tagama omafinantseeringu sissesõidukanali projektijärgseks väljaehitamiseks ja kandma kulud sadama nõuetekohasel haldamisel.

Linn soovib, et läbi operaatortegevuse tõuseks sadama maine ja külastatavus ning sadam oleks üheks oluliseks lüliks teisi Saaremaa ja Väinamere väikesadamaid haaravas ketis. Sadam peab olema aktiivse puhkekohana avatud kõigile linnakodanikele.

Sadama tervikvarade hulka kuuluvad kaldarajatised, kaid, kohvik ja sadamakapteni hooned, paadikuur, ujuvsillad, navigatsioonimärgistus, sadama akvatoorium, hoonete rajatiste teenindamiseks vajalikud seadmed soetusmaksumusega 13,7 miljonit krooni.

Abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et näeb võimaliku huvilisena näiteks Saaremaa Laevakompaniid, Pärnu Sadamat, aga miks mitte ka Saarte Liinisid.

Kuressaare linnavolikogu arutab sadama varadele operaatori otsimist 22. veebruaril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)