Ohtlikult libedad kõnniteed (3)

Ohtlikult libedad kõnniteed

 

Hirm trahvi ees on pannud inimesed lõpuks ometi kõnniteid lumest ja jääst puhastama, kuid osa kõnniteid, mis kuuluvad linnale, on jäänud korrastamata.

Näiteks võib tuua kõnnitee Torni tänaval, vahetult enne Vallimaa teega ristumist, kus liikuda on suhteliselt võimatu, kuna kõnnitee on kaetud jääga. Ohutum on kõnnitee äärses lumevallis sumbata.

Kuressaare Linnamajanduse juht Urmas Raik ütles, et see osa jalakäijateest oli mingil seletamatul põhjusel plaanidest välja jäänud, kuid juba on saadetud mehed uurima, mis sellega teha annab.

Kõnnitee Kingu tänaval, SÜG-i hosteli juures on sõna otseses mõttes ohtlik. Kui inimene seal libastub, võib väga lihtsalt juhtuda, et kukkumise peatab nimetatud jalakäijateed ääristav metallvarbadest aed. Sellisel juhul on üpris kindel, et saadud vigastused on tõsised.

Postiljon Kristjan väitis, et tema postiteekonnal on libedaid tänavalõike ja kõnniteid pooleteise kilomeetri ringis. Möödunud nädalal sai mees libedal teel kukkudes peatrauma. Õnneks ei olnud see väga ohtlik.

Urmas Raigi sõnul tegelevad kõnniteede korrastamisega Linnamajanduse palgatud kojamehed, kes juba varahommikul hakkavad tööga pihta ning ka päeva jooksul kõnniteid kontrollivad ja vajaduse korral puhastavad.

Ta lisas, et osa kõnniteejuppe on kojameesteta, kuna hetkel ei ole lihtsalt piisavalt tööjõudu, kuid ettevõte jätkab tööliste otsimist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)