Maavalitsuse dessant Valjalga

Maavalitsuse dessant Valjalga

 

Üleeile tutvus maavalitsuse delegatsioon eesotsas maavanem Toomas Kasemaaga Valjala vallaga.

Valjala vallas külastati väikest armast 6-kohalist päevakeskust, käidi uudistamas põhikooli ja lasteaeda. Põhikool, muide, on tuntud ka väljaspool valla piire kui tubli võrkpalli- ja lauamängude-kool. Lasteaed aga, mis tegelikult on maalasteaedadest oma 60 lapsega üks suurimaid, ootab pikisilmi remonti. „Tahaks väga ehitamisega pihta hakata 2008. aastal,” nentis vallavanem Kaido Kaasik, kelle sõnul on lasteaed üks jätkusuutlikumaid, ning tänaseks päevaks on majal aknad vahetatud ja köök korda tehtud.

Mis puutub perearsti vastuvõturuumi, siis praegu asub see elumaja teisel korrusel ja sinna on vanainimestel raske jõuda. Vald ootab aga keskuse detailplaneeringut, millega loodetakse lahendada nii tänavavalgustuse, parkla kui ka perearsti ruumide probleem.

Maavalitsuse arengu ja planeeringu osakonna juhataja Tarmo Pikner kiitis Valjala üldplaneeringut, mida ta on mitmeid aastaid teistele eeskujuks seadnud.

Üldse leidsid maavalitsejad, et Valjala vald suutis neid üllatada – ettevõtlus võiks ju aktiivsem olla, aga tegusad inimesed nii Tõnijal kui Saklas, kes käivad koos oma pisikestes imetoredates rahvamajades ning hoiavad üleval kohalikku eluvaimu, olgu siis klubiõhtute, külakokkutulekute või muude tegemistega.

Järgmise dessandi korraldab maavalitsus Torgu valda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)