Kõnniteeta tänaval on lumes ohtlik sumbata

Kõnniteeta tänaval on lumes ohtlik sumbata

 

Lume tulekuga on Hariduse, Aia, Tehnika tänava ja Pihtla tee muutunud ohtlikuks, kuna teeääri raamivad lumevallid ning jalakäijatel pole muud võimalust, kui liigelda sõiduteel. Teed aga on praeguse hetkeseisuga kaetud jää ja lumega ning seetõttu libedad.

Kui linn teede puhastamiseks midagi ette ei võta, võib mainitud tänavatel väga lihtsalt õnnetus juhtuda, kuna sellistes teeoludes on autojuhtidel suhteliselt raske oma autot kontrolli all hoida.

Kuressaare linnainseneri Madis Piheli sõnul on see teema linnavalitsuses üleval ning plaanis on kindlasti nimetatud tänavatele kõnniteed rajada, kuid täpset aega ta öelda ei oska.

Ehitus sõltub paljudest asjaoludest, näiteks tõi ta sademetorustiku paigalduse, mis juhiks sademetevee kanalisatsiooni.

Aia tänavale kõnniteede ehitamiseks pole projekti veel valminud ning Piheli sõnul on võimalus väga väike, et projekt selle aasta numbri sisse jääb.
Tehnika tänavale ei ole võimalik kõnniteed rajada enne, kui on valminud detailplaneering Kaubaaida ja InCap`i vahelisel alal olevatele kinnistutele.
Pihtla tee kõnniteede rajamine on jäetud hetkel üldse tahaplaanile, kuna seal alustatakse suure veeprojektiga ning enne selle valmimist ei ole võimalik sinna kõnniteid planeerima hakata.

Kuid sellel aastal on linnal plaanis rajada kõnniteed Hariduse tänavale. Arvatavasti 2007. aasta jooksu valmib jalakäijate tee kuni Vallimaa tänavani, kuid päris kindel see veel ei ole. Kindlasti valmib selle aasta jooksul kõnniteelõik SÜG’i ees, Rehe tänavast kuni Rootsi tänavani.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)