Karujärve tervisespordikeskus sai lõpuks valmis

21. veebruaril toimub Karujärve tervisespordikeskuse pidulik avamine. 1,8 miljonit krooni maksma läinud kompleks sisaldab suusa- ja matkaradu ja muud sportimisharrastuseks vajalikku. Raha keskuse ehitamiseks tuli kultuuriministeeriumilt, maakonna valdadelt ja Kuressaare linnalt.

Detsembris valmima pidanud tervisespordikompleksi vastuvõtmisakt allkirjastati 10. jaanuaril. Projekti koordineerinud Saaremaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektori Jüri Pärteli sõnul tingis mõningase hilinemise detsembrikuine kehv ilm ja objektide hindamine. „Nüüdseks on kõik korras ja avamine toimub 21. veebruaril,” ütles Pärtel.

2005. aastast alates ehitatud keskus läks maksma 1,8 miljonit krooni, millest 1,4 miljonit tuli kultuuriministeeriumilt tervisespordi arendamiseks eraldatud rahadest ja 420 000 krooni maakonna valdade omaosalusest. Ainukestena ei osalenud projektis Ruhnu vald oma geograafilise asendi tõttu ja Salme vald, kes ei soovinud projekti toetada. Pärteli sõnul tuli valdadel igale riigi välja käidud kroonile lisada 30 senti ehk siis tagada 30-protsendine omaosalus.

Vastvalminud kompleksis on nüüdseks olemas 2-, 3-, 5- ja 10-km suusarajad. Suusatajate tarbeks rajati ka sild üle sõidutee, et spordiharrastajad ei peaks autode vahel seiklema. Lisaks on olemas saepurukattega 3,2 km pikkune matkarada. Rajati stardi- ja finišipaigad, lastele on olemas kelgumägi, paigaldatud on viidad ja infotahvlid. Loodi ka nn lipuväljak, kus saab autasustamisi läbi viia. Kompleksi ehitas Saare EPT. Töödejuhataja oli Guido Vaan.

Tervisespordikeskuse ülalpidamiseks on esialgu kogutud raha Saaremaa valdade spordiliidu kaudu, kust laekub 1 kroon iga maakonna elaniku kohta. „Kindlasti oleks vaja leida sinna püsiv operaator,” sõnas Pärtel. „Vaja on soetada veel ka mõningast inventari, mis aitaksid paremini radu ette valmistada ja kindlasti on vaja ka suustajate-matkajate olmetingimuste peale mõelda. Samuti ei ole mõeldav, et rajameister teeb oma tööd ainult heategevuslikus korras,” rääkis Jüri Pärtel. Praegu hoolitseb suusaradade eest Kärla spordiklubi juhataja Raivo Uus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)