Töötatakse välja maakonna spordi arengustrateegiat

Maakonna spordi arengustrateegia 2007 – 2013 esmaspäeval esimest korda koos istunud töögrupp koostas maakonna spordi SWOT analüüsi ja kogus lähteandmeid edasiseks tööks.

Töögrupi liikme, Saare maavalitsuse peaspetsialisti Mati Mäetalu (pildil) sõnul koostatakse taoline strateegia ka teistes maakonda puudutavates valdkondades. Spordiga tegelevasse töögruppi kuuluvad Raivo Kallas, Raivo Uus, Raivo Peeters, Kalev Kütt, Urmas Treiel, Vilmar Rei, Aare Saar, Enn Laanemäe, Mait Must ja Mati Mäetalu.

Töögruppi juhib Agnes Peetersoo konsultatsioonifirmast Hendrikson ja Ko. Mäetalu kinnitusel on püütud töögrupp moodustada väga laiapõhjaline, et see koosneks inimestest, kes on spordiga seotud erinevaid teid pidi.

Esimesel koosolekul pöörati peatähelepanu probleemide väljatoomisele, lähteandmete kogumisele. „Kokkuvõttes oli see asjalik arutelu maakonna sporditeemadel,” rääkis Mäetalu. Arutelu tulemusena koguti materjali SWOT analüüsiks, millele püüti läheneda kahest aspektist: nii liikumisharrastust kui ka saavutussporti arvestades.

Järgmine kord kohtutakse veebruari lõpus, kui hakatakse arutama, milline võiks olla maakonna sport aastal 2013, püütakse luua visioon. „Sealt edasi hakkame juba uurima, kuidas me seda visiooni saavutada võiksime,” kirjeldas Mati Mäetalu tulevikuprotsessi.

Maakonna arengustrateegia peaks valmima sügisel 2007. Esmane kondikava püütakse spordi osas kokku saada märtsi lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)