Leisi vald soovib vana apteegimaja lammutamist (2)

Leisi vald soovib omanikult 2004. aastal Leisi alevis tulekahjus hävinud endise apteegimaja varemete ärakoristamist.

Vallavanem Ludvig Mõtlepi sõnul rikuvad enne põlengut korterelamuna kasutusel olnud hoone varemed valla keskuse miljööväärtust. Vald on valmis varemed ise ära koristama, kuid tingimusel, et omanik seaks kinnistule hüpoteegi, mis annab vallale võimaluse lammutamiskulud kinnistu müümise korral tagasi saada.

Seni pole omanik vallale „tondilossi” lammutamiseks nõusolekut andnud, põhjendades keeldumist asjaoluga, et kinnistu on kaasomandis ning käimas on pärimisprotsess.

Leisi vallavolikogu esimees Mart Mäeker ütles viimasel Leisi volikoguistungil, et omanikule tuleb teha ettekirjutus, milliseks kuupäevaks peavad varemed ära koristatud olema. Kui omanik kirjale ei reageeri, siis likvideerib varemed vald ja omanik saab arve tehtud kulutuste kohta, lausus Mäeker.

Ludvig Mõtlep ütles, et möödunud sügisel varemetes küll midagi tehti, aga nüüd valitseb seal jälle vaikus. „Mingisugune usaldus-isik käis ja lubas sügisel alustada ning hiljemalt kevadeks platsi puhtaks teha, aga siiani on tehtud väga vähe,” rääkis vallavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)